Bielsko-Biała w konkursie na najpiękniejsze iluminacje świąteczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które polskie miasto w okresie Świąt Bożego Narodzenia świeci najjaśniej? Do 15 stycznia 2012 można głosować w ogólnopolskim plebiscycie na najładniejsze dekoracje świąteczne.

Bielsko-Biała znajduje się w ścisłej czołówce miast o niepowtarzalnej, świątecznej atmosferze. Spośród ponad 100 miast w dwuetapowym plebiscycie internauci wybiorą liderów wojewódzkich, a następnie zwycięzcę ogólnopolskiego. W pierwszym etapie zabawy, który trwa do 2 stycznia 2012 r. internauci zadecydują, które z 16 miast (po jednym z każdego województwa) przejdzie do finału. Następnie do 15 stycznia odbędzie się głosowa w finale plebiscytu. Wygra miasto, które posiada najładniejsze oświetlenie świąteczne w całej Polsce.

Zwycięzca całego plebiscytu „Świeć Się”, poza tytułem miasta o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych, otrzyma energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na dowolny cel społeczny.

-Spacerując po ulicach Bielska-Białej czuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, dlatego cieszę się, że nasze miasto bierze udział w tegorocznej edycji zabawy „Świeć się” – Anna Zgierska, Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej – Mam nadzieję, że mieszkańcy i turyści docenią magię miasta w tegorocznej, świątecznej oprawie. Dlatego zachęcam wszystkich do oddania głosu właśnie na stolicę Podbeskidzia.

Plebiscytowi towarzyszą świąteczne konkursy fotograficzne, m.in. konkurs „Moje Miasto” na najładniejsze zdjęcie świątecznych iluminacji miejskich, konkurs „Mój Dom” na zdjęcia własnej choinki lub przyozdobionego świątecznie ogrodu czy balkonu. Natomiast konkurs „KreAkcja!” to szansa na wykazanie się kreatywnością podczas fotografowania: liczą się nietypowe ujęcia oraz malowanie światłem, by oddać świąteczny klimat. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. telewizor 3D, iPad2 i iPhone 4S.
Więcej informacji o zabawie można znaleźć na: www.SwiecSie.pl oraz na www.facebook.com/swiecsie.

 

Źródło:www.otwarty.pl

Sandomierz – ukryty skarb Polski idealny na weekendowy wypad
Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie spędzić weekend w Polsce, odkrywając jej piękno i bogatą historię?...
Silvarium Poczopek - Dlaczego warto odwiedzić ?
Poczopek to niewielka osada położona niedaleko Białegostoku. Sama wieś nie przedstawia jakiś nadzwyczajnych...
Mazury - kraina tysiąca jezior i zabytków historii.
"Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie co posiadacie" - pisał niegdyś Stanisław Jachowicz....
Atrakcje Kołobrzegu - co koniecznie zobaczyć?
Kołobrzeg i oraz jego okolice to bez wątpienia ścisła czołówka najpiękniejszych miejsc w Polsce - i najbardziej...
Mirsk i okolice: jakie atrakcje na weekend?
Mirsk to niewielka miejscowość znajdująca się w okolicy Gór Izerskich, jednak oprócz pięknych widoków...
Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku? 3 propozycje dla każdego
Dolny Śląsk to prawdziwa kopalnia - dosłownie i w przenośni - atrakcji turystycznych. Znajdziemy tutaj...