Silvarium Poczopek – Dlaczego warto odwiedzić ?

Poczopek to niewielka osada położona niedaleko Białegostoku. Sama wieś nie przedstawia jakiś nadzwyczajnych atrakcji. Co innego Nadleśnictwo w Krynkach. W niedalekiej odległości od Poczopka znajduje się siedziba nadleśnictwa sprawującego nadzór nad okolicznymi kompleksami leśnymi. Nadzór nad tym terenem sprawuje akurat Nadleśnictwo Krynki i to za przyczyną tej instytucji „świat” usłyszał o osadzie Poczopek.

 

Silvarium Poczopek

Bardzo ciekawa inicjatywa pracowników Nadleśnictwa Krynki sprowadzająca się do wydzielenia części lasu dla ruchu turystycznego. Niby wydawać by się mogło, że to nic nadzwyczajnego. W końcu las to dobro ogólnonarodowe i każdy ma w większości przypadków obszarów leśnych możliwość do swobodnego z nich korzystania. Tak też rzecz się ma w przypadku lasów wokół osady Poczopek. Różnica polega na tym, że leśnicy przygotowali wytyczone trasy turystyczne. Trasy w formie ścieżek leśnych. Każda z nich posiada wiele ciekawych elementów ulokowanych wzdłuż jej przebiegu.

W wielu miejscach przy ścieżkach umieszczone są specjalne tablice informacyjne. Każda tablica informacyjna wskazuje miejsce występowania jakiejś osobliwości leśnej, którą warto zobaczyć. Nie dość, że wskazane jest miejsce to towarzyszy mu dokładny opis tego co można w danym miejscu zobaczyć.

Spacerując wytyczonymi ścieżkami podziwiać można niezliczone okazy flory i fauny leśnej gdzie indziej niespotykane. Wczytując się w informacje zawarte w opisach na tablicach informacyjnych poznaje się życie poszczególnych roślin czy zwierząt.

Dla wszystkich ciekawych, którzy z różnych przyczyn podczas swojej leśnej wędrówki nie spotkali interesujących okazów zwłaszcza zwierząt czy owadów, przygotowano specjalne miejsce informacyjne. Przed wejściem na tereny leśnych ścieżek ustawiono dodatkowe tablice informacyjne. Na tablicach tych opisano większość mieszkańców podziwianego terenu, mogących umknąć uwadze zwiedzających lub po prostu nie wyszły im na spotkanie. Dzięki tym informacjom uzupełniana jest wiedza o leśnych mieszkańcach.

Atrakcyjność tego miejsca jest doceniana przez wielu pedagogów uczących dzieci i młodzież na lekcjach przyrody czy biologi. W czasie sprzyjających warunków atmosferycznych do Silvarium przybywa sporo wycieczek szkolnych. Podczas leśnych wędrówek ścieżkami edukacyjnymi, każdy nauczyciel ma okazję do prowadzenia „żywej” lekcji i zamiast ze zdjęć zawartych w podręcznikach szkolnych, pokazywać swoim uczniom żywe okazy. Taka kilkugodzinna wyprawa dostarczy więcej zapamiętanej wiedzy niż niejedna stacjonarna lekcja w murach szkolnych.

 

 

 

 

Na trasach wyznaczonych przez leśników, spotkać można liczne malownicze drewniane mostki, rzeźby tematyczne, drewniane chatki, karmniki dla zwierząt i ptaków, zegar słoneczny i wiele innych niemniej ciekawych rzeczy.

Silvarium w Poczopku jest jedną z licznych atrakcji w okolicach Białegostoku, po więcej warto zajrzeć na stronę podroztrwa.pl/bialystok-atrakcje

Apartament, hotel przy promenadzie z widokiem na morze
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających...
Kraków - perła małopolski magnesem dla biznesu. Wynajem sal w tym mieście
Nie potrzeb nikogo przekonywać, że Kraków to jedno z największych polskich miast. Jest ono także jednym...
Majówka w Toruniu
Wyjątkowe wydarzenia kulturalne: inauguracja Festiwalu Probaltica, występ francuskiej grupy Pipototal...
Święto Tańca po raz trzeci w Toruniu!
Hip-hop, taniec współczesny, widowiskowy taniec irlandzki a nawet taniec brzucha ? popularne szkoły tańca...
Szlak Przygody błyszczy w Brukseli
Świętokrzyski Szlak Przygody zainteresował Komisję Europejską jako przykład skutecznego wykorzystania...
Zgłoś Turystyczne Odkrycie 2013
Stworzyłeś wyjątkowy nowy produkt turystyczny? Zarządzasz wyjątkowym obiektem hotelarskim otwartym w...