Atrakcje Kołobrzegu – co koniecznie zobaczyć?

Kołobrzeg i oraz jego okolice to bez wątpienia ścisła czołówka najpiękniejszych miejsc w Polsce – i najbardziej atrakcyjnych turystycznie, ponieważ czego jak czego, ale miejsc do zwiedzania jest tutaj naprawdę dużo. Tylko… jak wybrać to najlepsze? Skoro Kołobrzeg i okolice atrakcje mają tak zróżnicowane  – jak wiedzieć, że przez przypadek nie przegapiliśmy najciekawszej z nich? Na szczęście wszystkim zaniepokojonym z pomocą przychodzimy my. Prezentujemy 5 propozycji atrakcji turystycznych, które koniecznie należy zwiedzić będąc w okolicach Kołobrzegu.

 

5. Molo

Omawiając, jakie atrakcje Kołobrzeg ma do zaoferowania, grzechem jest nie rozpocząć od tutejszego molo, będącego wizytówką i jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc miasta. To doskonałe miejsce na spacery tak w dzień, jak i wieczorną porą. Doskonale oświetlone i zabezpieczone molo to jedna z najciekawszych propozycji, jeśli chodzi o nocne atrakcje Kołobrzegu. Każdy, kto choć raz przyglądał się stąd odbijającemu się spokojnie w tafli wody księżycowi na zawsze zakocha się w tym widoku. Molo w Kołobrzegu jest zawsze warte odwiedzenia – czy to wiosna, lato, jesień czy zima – zawsze kryje bowiem w sobie coś wyjątkowego.

 

 

 

 

 

4. Amfiteatr w Kołobrzegu

Kołobrzeski Amfiteatr to miejsce, które powinien odwiedzić każdy spragniony rozrywki turysta odwiedzający Kołobrzeg. Corocznie odbywa się tu bowiem blisko 50 wspaniałych widowisk – głównie w sezonie letnim i wakacyjnym – a sam obiekt jest w stanie pomieścić blisko 4.500 osób. Jest to prawdziwa gratka dla turystów, których interesują bardziej imprezowe atrakcje Kołobrzegu i okolic. Odbywające się tu wydarzenia kulturalne nie bez kozery przyciągają każdorazowo tłumy widzów.

3. Galeria Sztuki Współczesnej

Teraz, dla odmiany, coś dla osób szukających kontaktu ze sztuką i kulturą wyższą. Znajdująca się Kołobrzegu Galeria Sztuki Współczesnej prezentuje między innymi dorobek artystyczny przedstawicieli kilku pokoleń rodziny Kossaków. Oczywiście, wystawy są sukcesywnie zmieniane, co sprawia, że miejsce to można odwiedzić wielokrotnie, przy każdej wizycie w Kołobrzegu, i za każdym razem odkrywać je na nowo. Swoje atrakcje Kołobrzeg adresuje bowiem do wszystkich – również do osób pożądających kontaktu ze światem subtelnego piękna sztuki.

2. Latarnia Morska

Podobnie jak molo, latarnia morska stała się jednym z symboli miasteczka. To jedna z najpiękniej położonych atrakcji Kołobrzegu i okolic. Taras, na który prowadzi 109 stopni oferuje niezapomniane widoki i jest wspaniałym pomysłem na cel wspólnego zwiedzania dla zakochanych. W środku samej latarni czeka natomiast na nas mnóstwo unikalnych eksponatów. To miejsce warto zobaczyć choćby raz w życiu!

 

 

 

 

1. Park Rozrywki Pomerania

Być może największe atrakcje Kołobrzegu czekają na nas w Parku Rozrywki Pomerania. Jest to największy park rozrywki na całym Pomorzu Zachodnim i oferuje mnóstwo niezapomnianych wrażeń tak dzieciom, jak i osobom dorosłym. Począwszy od niesamowicie klimatycznej wioski wikingów (która sprawia wrażenie autentycznej, stojącej od tysięcy lat skandynawskiej osady) przez ogromny wybór sezonowych atrakcji na hali zabaw skończywszy – zarówno osoby starsze, jak i młodsze będą się tu świetnie bawiły. Na gości czekają również mini zoo oraz basen “Wodny świat” – które same w sobie można liczyć jako osobne, warte zobaczenia atrakcje Kołobrzegu i okolic. W kołobrzeskim parku rozrywki nie sposób się nudzić – ilość atrakcji jest przeogromna, a na zmęczonych czeka szereg usług dodatkowych, w tym gastronomicznych. Kawa, lody, grill – po prostu dla każdego coś smacznego, i dla małego i dla dużego.

 

 

Sandomierz – ukryty skarb Polski idealny na weekendowy wypad
Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie spędzić weekend w Polsce, odkrywając jej piękno i bogatą historię?...
Apartament, hotel przy promenadzie z widokiem na morze
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających...
Kraków - perła małopolski magnesem dla biznesu. Wynajem sal w tym mieście
Nie potrzeb nikogo przekonywać, że Kraków to jedno z największych polskich miast. Jest ono także jednym...
Q Hotel Kraków Bronowice
W Krakowie znajdują się dwa Q Hotele - jeden w samym centrum miasta, a drugi w dzielnicy Bronowice. Drugi...
Q Hotel Katowice Plus
Nowoczesny Q Hotel w centrum Katowic, który dedykowany jest osobom ceniącym komfort i wygodną lokalizację....
Weź udział w Święcie Wisły!
9 września mieszkańcy Warszawy już po raz dziesiąty zgromadzą się nad Wisłą, aby wspólnie celebrować...