Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku? 3 propozycje dla każdego

Dolny Śląsk to prawdziwa kopalnia – dosłownie i w przenośni – atrakcji turystycznych. Znajdziemy tutaj malownicze zamki, szlaki turystyczne, góry i piękne miasta. Miłośnicy różnego rodzaju atrakcji oraz osoby preferujące różne style zwiedzania znajdą rozwiązanie idealne dla siebie. Co warto zobaczyć, podróżując w tamte rejony?

1. Zamki, pałace i ogrody

2. Miejskie uroki

3. Przyroda i szlaki turystyczne

To teren dobry na weekendowy wypad, a jeśli podróż uwzględnia hotel, Dolny Śląsk z pewnością potrafi zatrzymać na dłużej.

Zamki, pałace i ogrody

Najbardziej znane atrakcje turystyczne z tej kategorii to Zamek Książ oraz Zamek Czocha. Nie są to jednak jedyne miejsca, które warto zobaczyć. Popularnością cieszą się ruiny warowni w Bolkowie i Świnach. W tej pierwszej lokalizacji działa nawet Bractwo Rycerskie. Dla zwiedzających udostępniony jest także niedawno odrestaurowany zamek w Kamieńcu Ząbkowickim oraz średniowieczny Zamek Grodziec. Jeśli chodzi o hotel Dolny Śląsk dysponuje szeroką ofertą, organizacja bazy wypadowej nie powinna więc nastręczać trudności.

Na obszarze Kotliny Jeleniogórskiej znajduje się natomiast Dolina Pałaców i Ogrodów, na którą składa się kilkadziesiąt obiektów: pałaców, dworków i wież zamkowych otoczonych parkami krajobrazowymi. przez cały teren prowadzą atrakcyjne trasy rowerowe.

Miejskie uroki

Stolicą regionu jest Wrocław, w którym znajdziemy wystarczająco dużo atrakcji, by zapełnić harmonogram zwiedzania na kilka dni. Jeżeli jednak nie jesteśmy typowo miejskimi turystami, a mimo wszystko mamy ochotę zapoznać się z zabytkami architektonicznymi lub skorzystać z oferty kulturalnej, dobrym pomysłem jest hotel pod Wrocławiem jako miejsce pobytu. Stanowić będzie świetną bazę wypadową także do innych miejscowości i pozwoli pozostać w kontakcie z atrakcjami przyrodniczymi. Poza stolicą Dolnego Śląska uwagi warte są również: Świdnica, romantyczne Kłodzko, Wałbrzych czy Kudowa Zdrój o uzdrowiskowym charakterze.

 

 

 

Przyroda i szlaki turystyczne

Na Dolnym Śląsku sporo propozycji znajdą dla siebie miłośnicy atrakcji przyrodniczych. To między innymi szlaki górskie, krajobrazowe tereny spacerowe i parki otaczające miasta i miasteczka. Taka lokalizacja sprawia, że – przykładowo – jeśli chodzi o noclegi Sobótka oferuje nie tylko sam hotel, ale również bezpośrednie sąsiedztwo Ślężańskiego Parku Krajobrazowego i Rezerwatu Archeologicznego w Będkowicach. Wśród innych miejsc godnych uwagi warto wymienić malownicze Błędne Skały, Książański Park Narodowy czy groty i jaskinie, ze słynną Jaskinią Niedźwiedzią na czele.

 

Dolny Śląsk to niepowtarzalna architektura, piękne widoki, szlaki turystyczne oraz trasy rowerowe. Wszystkie te elementy składają się na scenerię doskonałą do krótszego lub dłuższego wypoczynku.

 

Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Zarezerwuj bus do Anglii i zapłać w dniu wyjazdu - to możliwe!
Chciałbyś zarezerwować bus do Anglii, jednak nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na ten moment lub...
Piękny hotel w sercu Torunia
Wybierając się do Torunia, warto zawczasu zarezerwować hotel położony w centrum miasta, bo dzięki temu...
Apartament, hotel przy promenadzie z widokiem na morze
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających...
Obóz na Kaszubach - recepta na udane lato dla dzieci
Kaszuby to przepiękne miejsce, w sam raz na odpoczynek. Region jest niezwykły ze względu na to, że łączy...
Najmniejszy podróżnik świata
Czy wiesz, że najmniejszy podróżnik ma zaledwie kilkanaście centymetrów, a swoją bazę do wypadów na wszystkie...