Złota Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

Miasto Kłodzko zostało uhonorowane mianem lidera w kategorii turystyka, natomiast Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku otrzymała I miejsce i nagrodę “Złoty Kompas” w  Plebiscycie Samorządowy Lider Roku Kompasy 2013.

Organizatorem plebiscytu była grupa medialna Errata, wydawca czterech tytułów: „Tygodnika Dzierżoniowskiego”, „Wiadomości Świdnickich”, „Tygodnika Wałbrzyskiego” i „NWW”. Uroczysta gala odbyła się w sali widowiskowej Dzierżoniowskiego  Ośrodka Kultury.

Czym są Kompasy?

To prestiżowe wyróżnienie to znak od kapituły konkursu, że samorząd który je otrzyma, zmierza w dobrym kierunku i może być wzorem do naśladowania dla innych. Na tegoroczny Plebiscyt wpłynęły 34 zgłoszenia z 19 samorządów – gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego. Zgłoszenia samorządów w sześciu kategoriach: inwestycje, biznes, ekologia, kultura, sport i turystyka oceniało grono ekspertów i osobistości regionu.

Złoty Kompas w dziedzinie turystyka otrzymało Kłodzko. Nagrodę wręczyli dr Andrzej Raszkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego i HR menadżer Pentair Poland Aleksandra Stolarczyk. – Mieszkamy na wspaniałym obszarze, gdzie przodkowie pozostawili nam wspaniałą kolekcję różnorodnych zabytków i miejsc. Dziś naszą rolą jest wyeksponować je, pokazać kolejnym pokoleniom, a nawet dodać coś jeszcze. Ja z tego miejsca chciałbym powiedzieć, że być może w przyszłym roku będziemy mogli zaprosić na przejażdżkę gondolą nad miastem, która połączy obie twierdze – mówił burmistrz Bogusław Szpytma odbierając nagrodę.

Gala miała wyjątkową oprawę. Na scenie wystąpiła „najczarniejsza z białych kobiet”, gwiazda polskiej piosenki Grażyna Łobaszewska. Zaśpiewała utwory z najnowszej płyty „Przepływamy”, którymi oczarowała publiczność.

Źródło: Dolnośląska Organizacja Turystyczna

Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku? 3 propozycje dla każdego
Dolny Śląsk to prawdziwa kopalnia - dosłownie i w przenośni - atrakcji turystycznych. Znajdziemy tutaj...
Dolnośląska siedziba bogów
Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk? Chciałbyś spędzić czas aktywnie a jednocześnie wypocząć w spokoju...
Historyczne aleje w Karkonoszach
Dolina Pałaców i Ogrodów to nie tylko reprezentacyjne budowle. Już pod koniec XVIII wieku zakładano tu...
Symbolika trzech świętych śląskich gór.
Na góry i wzgórza można patrzeć z różnych perspektyw. Oprócz oczywistego znaczenia geograficznego, topograficznego...