Snowboard – ochrona ciała i oczu

Kurtki snowboardowe

Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów ochronnych, wymaganych podczas sportu zimowego, jest kurtka. Nie może być to oczywiście zwykłe ubranie, jakie zakładamy na przykład na niedzielną wizytę u babci. Przed kurtką sportową stoi bowiem wiele zadań.

Przede wszystkim musi ona gwarantować optymalny komfort i swobodę poruszania się. Nic nie jest tak nieprzyjemne w czasie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu jak ubranie, które krępuje ruchy i “ciągnie się”, nie pozwalając na wykonywanie tego, co akurat by się chciało. Drugie zadanie, jakie stoi przed sportową kurtką, to funkcjonalność. Zabieranie torebki na stok nie wchodzi przecież w rachubę, a zatem wszystkie niezbędne przedmioty powinny znaleźć się w kieszeniach. Muszą być także zabezpieczone przed dostaniem się do nich wilgoci lub śniegu, dlatego każda kieszeń powinna być wyposażona w zapięcie. Nie ulega wątpliwości, iż posiadanie jednej albo kilku wewnętrznych kieszeni to kolejne, doskonałe rozwiązanie.

Kolejne istotne cechy to wiatro- i wodoodporność, a także odpowiednie ocieplenie. Zarówno kurtki snowboardowe damskie, jak i męskie, oferowane przez firmę Burton, stoją pod tym względem na najwyższym poziomie. Membrana Gore-Tex oraz warstwa cienkiego, ale wydajnego ocieplenia gwarantują, iż przy maksymalnej wygodzie, uzyskana będzie także maksymalna ochrona przed warunkami zewnętrznymi. Co więcej, specjalistycznie przygotowane ubrania nie tylko gwarantują, iż woda, śnieg i mróz nie będą miały dostępu do ciała. Zapewniają one również, iż nadmiar ciepła oraz wilgoci zostanie z niego odprowadzony, co przekłada się na zachowanie higieny, komfortu i zabezpiecza przed przeziębieniem.

 

 

 

Gogle snowboardowe

Jeszcze ważniejszym elementem ochronnym dla każdego wielbiciela sportów zimowych są gogle snowboardowe. Podczas zjazdów oczy są wyjątkowo narażone na różnorodne uszkodzenia, dlatego powinny też podlegać specjalistycznej ochronie. Śnieg, wiatr, a nawet odłamki lodu mogą się do nich dostać i podrażnić je, lub nawet uszkodzić, jeśli nie zostanie zastosowana odpowiednia ochrona. Równie szkodliwe działanie będą miały promienie UV, docierające nie tylko z nieba, ale również te odbijające się od lśniącej, śnieżnej powierzchni.

Z tych powodów gogle snowboardowe powinny być wykonane z odpornego materiału, który nie jest przepuszczalny dla promieni UV i chroni oczy przed każdym rodzajem podrażnienia lub uszkodzenia. Ważne jest także, aby pozwalały na optymalne dopasowanie ich do twarzy i głowy, dzięki czemu nie będą powodować dyskomfortu czy otarć, a także ciągłego poprawiania.

Tylko z takim wyposażeniem każdy zjazd będzie prawdziwą przyjemnością.

Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?
Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów.
Ustroń - noclegi w górach, uzdrowiskowy klimat i atrakcje Beskidu Śląskiego
Malowniczy Ustroń leży w województwie śląskim. Najbardziej znany jest z licznych uzdrowisk i sanatoriów,...
Poznaj uroki Beskidu Sądeckiego
Życie jest zbyt krótkie, by każdy weekendowy wypad spędzać dokładnie w tym samym miejscu. Nic nie stoi...
Atrakcje w górach przez cały rok - Białka Tatrzańska
Wyjazd w góry to doskonały pomysł na wakacje bez względu na porę roku. Każdy jest w stanie znaleźć dla...
Domki w górach na sylwestra 2017/2018
Marzenia o spędzeniu Sylwestra w domku w górach są na wyciągnięcie ręki dla każdego. A nawet można znaleźć...