Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów

W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem. Ogrom obowiązków i przygotowań do tych uroczystych dni, porządki, zakupy i gotowanie bywają czasochłonne i męczące. Dlatego warto spędzić świąteczny czas w wyjątkowym miejscu, gdzie będziemy gośćmi niemartwiącymi się o odpowiednią oprawę świątecznego śniadania.

Wielkanoc w Krynicy-Zdroju, czyli błogi czas w urokliwym miejscu

Wspaniałą okazją do relaksu, odpoczynku od codziennych trosk i obowiązków związanych z organizacją świąt, jest rodzinny wyjazd w góry. Budząca się do życia przyroda i przyciągające pięknem urzekające krajobrazy są fantastycznym tłem dla świątecznego śniadania.

Uzdrowisko Krynica-Zdrój w dolinie Kryniczanki jest otoczone przez wzgórza i leży w granicach pięknego Popradzkiego Parku Krajobrazowego. To klimatyczne miejsce, w którym możemy świętować Wielkanoc w Beskidach.

Jakie miejsce zapewni tradycyjne obchodzenie Świąt Wielkiej Nocy?

Planując święta poza domem, postarajmy się odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce, które zapewni nam luksusowe i przestronne pokoje spełniające najwyższe hotelowe standardy. Do tego restauracja, która serwuje tradycyjne wielkanocne śniadanie, potrawy i wypieki, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. Udana Wielkanoc w Krynicy-Zdroju to oprócz wygodnych noclegów i wyśmienitej kuchni w luksusowym hotelu, centrum SPA, gdzie możemy skorzystać z relaksujących seansów w zespole saun, kąpieli w basenach czy odprężającego jacuzzi. Święta to czas, kiedy możemy zadbać o kondycję ciała i ukoić zmysły. Serie specjalistycznych zabiegów kosmetycznych regenerujących i upiększających ciało z pewnością dadzą doskonałe efekty i sprawią wiele przyjemności.

Wielkanoc w Beskidach: jak korzystać z niesamowitości górskich okolic?

Poza spacerami po klimatycznych, niezatłoczonych w tym czasie uliczkach kurortu Krynica-Zdrój, szczególnie przyjemnych po tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym, warto zaplanować, jeśli pogoda dopisuje, dodatkowe atrakcje. Amatorzy aktywnego spędzania czasu mogą wybrać się na doskonale przygotowane trasy piesze i rowerowe.

Okolice Krynicy-Zdroju są atrakcyjne, dlatego można wybrać się na wycieczkę np. do pobliskiego Tylicza czy do mniej popularnej Wysowej-Zdroju, w ten sposób urozmaicając Wielkanoc w Krynicy-Zdroju.

Tylicz to niewielkie miasteczko, któremu prawa miejskie nadał w 1363 roku król Kazimierz Wielki. Szczególnym miejscem jest tu Rynek, gdzie stoi drewniany kościół p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z 1612 r. W Tyliczu znajduje się też niezwykła mofeta – największy tego rodzaju obiekt w Europie. Tworzy ją jedenaście połączonych ze sobą kręgów kamiennych, w których wydobywa się do wody gaz (95% to dwutlenek węgla), tworząc charakterystyczne bąbelki. To interesujący przykład zjawiska typowo wulkanicznego na terenie Polski.

W mało znanej wsi uzdrowiskowej Wysowa-Zdrój można odpocząć i skosztować wód mineralnych w pijalniach znajdujących się w miejscowym Parku Zdrojowym. Piękne zabytki architektury drewnianej, takie jak cerkwie prawosławne p.w. św. Michała oraz św. Kosmy i Damiana stanowią niesamowite przykłady tego rodzaju sztuki sakralnej. To klimatyczne miejsce, gdzie spokojnie i bez pośpiechu możemy spędzić miłe chwile.

artykuł sponsorowany

Sale konferencyjne w hotelach. Dlaczego są tak ważne dla klienta biznesowego?
Współczesny świat biznesu jest dynamiczny i nieustannie się rozwija. W erze globalizacji i cyfryzacji,...
Klasyfikacja i kategoryzacja obiektów hotelarskich w Polsce: Dogłębny i szczegółowy przewodnik.
Rynek hotelarski w Polsce to fascynujący i zróżnicowany świat, który oferuje szeroki wachlarz opcji dla...
Legionella i jej wpływ na branżę hotelową
Legionella to rodzaj bakterii Gram-ujemnej, które są naturalnie obecne w środowisku wodnym, ale mogą...
Luksus codzienności. Wykorzystanie pościeli hotelowej w domowym zaciszu
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego sen w hotelu jest tak niezwykle komfortowy? Czy jest to...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Piękny hotel w sercu Torunia
Wybierając się do Torunia, warto zawczasu zarezerwować hotel położony w centrum miasta, bo dzięki temu...