Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?

Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów. We Wschodnich Sudetach mieści się niewielka miejscowość Międzygórze, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, planując odpoczynek. Jakie atrakcje dostępne są w tej miejscowości i okolicach?

 

W Międzygórzu każdy znajdzie coś dla siebie

Pomimo tego, że Międzygórze to niewielka wieś, atrakcji tu naprawdę nie brakuje – zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Miasteczko słynie z drewnianej, zabytkowej zabudowy, którą obecnie rzadko się spotyka. To jej ogromny atut – naprawdę cieszy oko! Domy zbudowane są w stylu tyrolskim i norweskim, świetnie komponują się ze szczytami.

W Międzygórzu przede wszystkim dostępne są szlaki turystyczne, które pozwalają zdobyć m.in. górę Śnieżnik. Trasy są piękne i klimatyczne. Nie brakuje tu również zabytkowych kościołów, czy kaplic. Jedną z największych atrakcji Międzygórza jest zdecydowanie Wodospad Wieliczki. Niegdyś nazywany był Wodogrzmotami Żeromskiego. Jest drugim co do wysokości wodospadem po polskiej części Sudetów. Można go podziwiać z kilku platform widokowych, a nad samym wodospadem mieści się historyczny mostek z czasów księżnej Marianny Orańskiej. Nad wodospad można dojść z centrum.

Zapora wodna to kolejna atrakcje Międzygórza! Ma wysokość nieco ponad 29 metrów i robi ogromne wrażenie. Dzieciom z pewnością do gustu przypadnie Ogród Bajek, którego autorem był Izydor Kristien. Znajdziesz w tym miejscu szereg drewnianych rzeźb, które przedstawiają bajkowe postacie i miejsca.

W zimowe dni również jest co robić w Międzygórzu! Możesz wypożyczyć sprzęt zimowy i naprawdę dobrze się bawić. Dostępne są m.in. narty biegowe, zjazdowe, a także rakiety śnieżne. Nie brakuje ciekawych zabaw i atrakcji dla dzieci.

 

 


Gdzie wybrać nocleg w Międzygórzu?

Bez problemu znajdziesz i hotel w Międzygórzu, i pensjonat. Baza noclegów jest szeroka. Jednym z bardziej interesujących miejsc, położonych wśród malowniczych obrazów – jest pensjonat w Międzygórzu Słoneczna Willa. To nie tylko noclegi, ale również restauracja, w której serwowane są przepyszne, polskie posiłki. Z pensjonatu jest blisko do niemalże każdego miejsca. Niedaleko mieści się wyjątkowa polana, która pozwala odpocząć, zrelaksować się, a nawet i rozpalić grilla.

Wybierz nocleg, który faktycznie Ci odpowiada – zarówno cenowo, standardem, jak i lokalizacją. Choć Międzygórze jest małym miasteczkiem, wybór jest naprawdę szeroki!

Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Noclegi: w poszukiwaniu ekstrawagancji
Nocleg nie zawsze musi być skromny, a czasami to właśnie miejsce, w którym spędzasz noc, staje się najbardziej...
Wielka grecka przygoda: poradnik dla podróżujących
Grecja, kraj o bogatej historii, kulturze i niezwykłych krajobrazach, jest jednym z najbardziej pożądanych...
Dlaczego warto pojechać do Turcji?
Turcja to barwny kraj leżący na skrzyżowaniu dwóch kontynentów stanowiąc unikalną mieszankę Wschodu i...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Długi weekend czerwcowy 2023 - co robić?
A więc nadchodzi. Ten czas w roku, kiedy nagle zdajesz sobie sprawę, że masz dodatkowe dni wolne od pracy,...