Polsko-czeska współpraca dla wspólnego Pucharu Świata w 2016 roku

Już w najbliższą sobotę (2 lutego), w Harrachovie zostanie podpisane porozumienie, na mocy którego Polacy i Czesi będą wspólnie działać na rzecz organizacji organizacji zawodów Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym w 2016 roku. Fomuła zawodów będzie zakładać organizację zawodów w zakresie skoków narciarskich w Harrachovie, a w zakresie biegów na Polanie Jakuszyckiej.

Porozumienie zostanie zawarte pomiędzy sześcioma stronami: Polskim Związkiem Narciarskim, Województwem Dolnośląskim, Szklarską Porębą oraz Czeskim Związkiem Narciarskim, Krajem Libereckim i Harrachovem. W najbliższą sobotę, w godzinach 11-13.00, a więc tuż przed  konkursem w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Harrahovie, odbędzie się spotkanie wszystkich stron porozumienia, podczas którego zostanie podpisany dokument. Swoje podpisy złożą na nim między innymi: Apoloniusz Tajner, prezes PZN, wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Łużniak, burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński oraz Lukas Sobotka, prezes Czeskiego Związku Narciarskiego. 

Bliskie położenie Szklarskiej Poręby i Polany Jakuszyckiej (miejsca rozgrywania zawodów w narciarstwie biegowym) oraz Harrachova – dysponującego skocznią narciarską, predysponuje te miejscowości do wspólnej organizacji zawodów Pucharu Świata. Z tego względu, zgodnie z porozumieniem, które zostanie podpisane w sobotę,  polski i czeski związek narciarski złożą wspólnie wniosek do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) o wspólną organizację zawodów Pucharu Świata (Nordic Festival) w Harrachovie i Szklarskiej Porębie w styczniu 2016 roku.

http://www.umwd.dolnyslask.pl/

 

PR

Narciarstwo w Australii
Sezon narciarski w Australii rozpoczyna się na początku czerwca i trwa aż do października lecz mimo to...
Atrakcje turystyczne Szklarskiej Poręby
Centrum Szklarskiej Poręby z najbardziej zwartą zabudową to Szklarska Poręba Górna. W tej części miasta...
Ubranie termo-aktywne na narciarskie wycieczki
Wycieczki narciarskie to idealny sposób na połączenie ogromnej radości z jazdy z podziwianiem wspaniałych...
Szklarska Poręba
Szybkim krokiem zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które są jednymi z najpopularniejszych świąt w...
Sezon w pełni - ABC ubezpieczenia narciarskiego
Zimowa aura w tym roku jest wyjątkowo przychylna fanom białego szaleństwa. Tak sprzyjającą pogodę narciarzom...
SOS dla skóry
Wyjazd w góry, to najczęstszy scenariusz na urlop w czasie zimy. Chcemy zrobić sobie prezent, prezent...