Lampki czołowe w góry

Góry są piękne i stanowią doskonała propozycję na wakacje. Dla wielu osób wędrowanie po górach to dawka ogromnej inspiracji, do spełniania siebie. Takie osoby wiedzą, że mogą im się przydać podczas wędrówek czołówki Petzl. Dlaczego tak ważna jest obecność takich latarek? Na co należy zwracać uwagę, wybierając latarkę do górskich wędrówek? Osoby, które nie mają z tym aż tak dużego doświadczenia na pewno chętnie skorzystają z porad osób bardziej zaawansowanych.

Widzę jasność

Pierwszym argumentem za tym, który przemawia za zakupem takiej latarki czołowej jest fakt, iż jest ona lekka i tak naprawdę nie zajmuje ona dużo miejsca. Co więcej, jeżeli już ktoś mocno upiera się, że musi ją włożyć do plecaka, a na jej miejsce mógłby włożyć co innego, to musi pamiętać o jednym – takiej latarki nie trzeba wkładać do plecaka! Można ją od razu założyć na głowę, gdzie nawet nie odczujemy jej ciężaru, jak również można ją bezpośrednio przyczepić do uchwytów od plecaków, do paska od spodni, a nawet można ją włożyć do kieszeni od bluzy. Przy czym w kieszeni bluzy, czy też w kieszeni w plecaku należy uważać, aby nie uszkodzić lampki. Dzięki takim lampkom zawsze wszystko będziemy dokładnie widzieć i nie będziemy musieli się niczym przejmować, nawet jeżeli ciemność zastanie nas w górach. Czołówki Petzl można wykorzystywać do chodzenia po ciemku, aczkolwiek chodzenie po górach, kiedy na zewnątrz nie ma dobrej widoczności nie jest zalecane. Latarki czołowe są również dobre, jeżeli ktoś na co dzień zajmuje się penetrowaniem jaskiń.

Dobre latarki czołowe

Czołówki Petzl cieszą się dużą popularnością i wielu klientów chętnie z nich korzysta. Należy wiedzieć, że wybierając tego rodzaju latarki należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników, dzięki czemu wszyscy będą wiedzieć, że mają do czynienia z naprawdę dobrej jakości produktem, który będzie im długo służył. Ważna jest moc samej latarki, czyli tak zwane lumeny. Przyjmuje się, że im większa wartość lumenów, tym daje ona większe światło. Ważny jest również czas świecenia latarki. Im lepszym, tym dla jej posiadacza lepiej. Należy tylko pamiętać o tym, że czas świecenie często zależny jest od tego w jakim trybie działa dana latarka. Wybierając czołówki należy zwrócić również uwagę na to z jakim źródłem zasilania mamy do czynienia. Wyróżnia się trzy podstawowe źródła – akumulator ładowany przez USB, zewnętrzne źródło ładowania i baterie/akumulatory. Te ostatnie latarki ze względu na źródło ładowania nazywane są czołówkami kompaktowymi.

Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?
Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów.
Ustroń - noclegi w górach, uzdrowiskowy klimat i atrakcje Beskidu Śląskiego
Malowniczy Ustroń leży w województwie śląskim. Najbardziej znany jest z licznych uzdrowisk i sanatoriów,...
Poznaj uroki Beskidu Sądeckiego
Życie jest zbyt krótkie, by każdy weekendowy wypad spędzać dokładnie w tym samym miejscu. Nic nie stoi...
Atrakcje w górach przez cały rok - Białka Tatrzańska
Wyjazd w góry to doskonały pomysł na wakacje bez względu na porę roku. Każdy jest w stanie znaleźć dla...
Domki w górach na sylwestra 2017/2018
Marzenia o spędzeniu Sylwestra w domku w górach są na wyciągnięcie ręki dla każdego. A nawet można znaleźć...