Kurs euro dobry dla ekologii

Dzięki korzystnemu kursowi euro, Zarządowi Województwa udało się wygospodarować więcej unijnych pieniędzy na dofinansowanie kilku inwestycji ekologicznych na całym Dolnym Śląsku. Za ponad 8 mln zł w naszym województwie powstaną nowe ścieżki przyrodnicze, wieże widokowe i centra edukacji ekologicznej. Pieniądze trafią też do wrocławskiego ZOO, które wybudowało wybieg dla nosorożców.

Decyzja w sprawie dofinansowania projektów złożonych w ramach „Ochrony bioróżnorodności  i edukacji ekologicznej” została podjęta przez Zarząd Województwa w środę, 26 czerwca. Wsparcie projektów, które do tej pory były na liście rezerwowej, będzie możliwe dzięki korzystnemu kursowi euro. Skorzysta na tej decyzji między innymi wrocławskie ZOO, które starało się o dofinansowanie wybiegu dla nosorożców. Ale dzięki tym pieniądzom powstaną również ścieżki przyrodnicze w Górze, Brodnie czy Głębowicach. Ucieszą się również przedstawiciele powiatu wołowskiego, który dostanie dofinansowanie na utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Pierwszą decyzję o wsparciu ze środków unijnych 11 projektów związanych z edukacją ekologiczną i ochroną bioróżnorodności Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął 11 czerwca.

Do beneficjentów trafiło wówczas ponad 12 mln zł. Wśród wybranych przedsięwzięć były m.in. centra edukacji ekologicznej w Parku Gór Stołowych, w Sokołowsku, Świeradowie Zdrój i Żmigrodzie. Dofinansowano także ścieżki i ogrody przyrodnicze w Szklarskiej Porębie, powiecie strzelińskim, Bielawie i Mściwojowie oraz wieże widokowe na górze Dzikowiec w gminie Boguszów-Gorce oraz w Siechnicach. Wsparcie otrzymało także Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. 8 projektów znalazło się na liście rezerwowej ze względu na brak dodatkowych funduszy.

PR

LA

Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku? 3 propozycje dla każdego
Dolny Śląsk to prawdziwa kopalnia - dosłownie i w przenośni - atrakcji turystycznych. Znajdziemy tutaj...
Ekobiznes
Szybki rozwój krajowej gospodarki w ostatnich latach sprawił, że polscy klienci stają się coraz bardziej...
Najlepsze gminy nagrodzone
Duszniki-Zdrój, Karpacz i Karkonoski Park Narodowy to tegoroczni zdobywcy statuetki "Złotej Jedynki"....
Dolnośląska siedziba bogów
Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk? Chciałbyś spędzić czas aktywnie a jednocześnie wypocząć w spokoju...
Historyczne aleje w Karkonoszach
Dolina Pałaców i Ogrodów to nie tylko reprezentacyjne budowle. Już pod koniec XVIII wieku zakładano tu...
Góra – sanktuarium
Góry i wzgórza stanowiły doskonały cel dla duchowych wędrówek – pielgrzymek. Były poza ludzkimi...