Jak znależć i kupić wyjazd na narty w 2016?

Dokąd na urlop zimowy? Wybrać narty czy snowboard? Które stoki są dla amatorów, a gdzie wodze fantazji będą mogli popuścić zaawansowani narciarze? Kiedy najtaniej? Gdzie pojechać z rodziną? Który region ma najlepszą ofertę apres ski? I najważniejsze pytanie – gdzie kupić najlepszą ofertę? Na te pytania co roku muszą sobie odpowiedzieć amatorzy białego szaleństwa. W tym artykule postaramy się im w tym pomóc.

Kiedy najtaniej?

Najlepsze oferty są już dostępne w czerwcu. Kiedy większość z nas jest właśnie na wakacjach biura podróży uruchamiają sprzedaż ofert narciarskich w ramach First Minute – czyli w przedsprzedaży. Właśnie wtedy czekają na nas największe korzyści – między innymi: oferty ze zniżką nawet do 40%, niskie zaliczki – czasem to tylko 10% ceny oferty i bardzo atrakcyjne bezpłatne gwarancje. Szczególnie pożądaną i bardzo korzystną – w związku z decyzją o wczesnym zakupie – jest gwarancja najniższej ceny. W ramach tej gwarancji – kiedy znajdziemy tą samą ofertę wyjazdu w tańszej cenie w ofercie innego organizatora – otrzymamy zwrot różnicy.


Jak znaleźć i gdzie kupić?

Polacy już od dawna przekonali się, że zakupy przez Internet są wygodne i bezpieczne. Online robimy już nie tylko zakupy spożywcze, kupujemy ubrania, czy elektronikę i sprzęt AGD. Z postępem technologicznym zmieniły się także nasze preferencje zakupowe: lubimy szybko i wygodnie porównać interesujące nas oferty w jednym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób kupujemy już także wycieczki kiedy planujemy wakacje czy wyjazd na narty. Dzięki portalom turystycznym mamy łatwy dostęp do pełnej oferty – nie musimy już odwiedzać kolejnych biur podróży z folderami w ręku i dokonywać w ten sposób trudnych i niewygodnych porównań. Portale turystyczne posiadają ofertę wszystkich biur podróży, a za pomocą ich zaawansowanych wyszukiwarek sami jesteśmy w stanie wybrać najlepszą ofertę – dopasowaną idealnie do naszych potrzeb. Wyszukiwarki pozwolą nam między innymi: wyszukać hotele znajdujące się do 100 m od stoku, oferty ze skipassem w cenie, hotele z krytym basem czy z wypożyczalnią sprzętu narciarskiego lub te z animacjami dla dzieci. Po wybraniu danych filtrów otrzymamy wynik w 100% odpowiadający naszym potrzebom.

Dokąd na narty z rodziną, a gdzie pojechać z grupą przyjaciół?

Polacy szczególnie upodobali sobie 2 zimowe kierunki – Włochy i Austrię. Włochy wybierają głównie rodziny z dziećmi ze względu na kilka istotnych atutów: duży wybór tras dla dzieci z taśmowymi wyciągami i ośle łączki. Najlepszym zaś włoskim regionem będzie Livigno. Ale i dla rodziców narty we Włoszech będą doskonałym wyborem. Możemy tu liczyć na: długie nartostrady, gwarancję słonecznych stoków nawet w najzimniejszych miesiącach, są także trasy do freeride’u i kultowa Sella Ronda – narciarska karuzela, której 60 kilometrową trasą w ciągu jednego dnia, pojedziemy bez odpinania nart. Sella Ronda to atrakcja przede wszystkim dla narciarzy średniozaawansowanych, ale debiutanci z dobrą kondycją także dobrze się tu odnajdą. A jeżeli na narty jedziemy w grupie i szukamy miejsca z bogatą ofertą apres ski dobrym wyborem będą austriackie stoki, szczególnie zaś region Karyntia. W tutejszych klimatycznych knajpkach i restauracjach skosztujemy doskonałej lokalnej kuchni – znanej ze swojej renomy na całym świecie. Wieczorem będziemy mogli także wybrać się do dyskoteki lub spędzić romantyczny wieczór w knajpce przy kominku z lampką wina. Alternatywną formą spędzania czasu wolnego może być  także kąpiel w basenach termalnych, jazda na lodowisku czy zjazd torem saneczkowym.

Wybierając najlepszą ofertę weźmy także pod uwagę ceny karnetów. Wiele ofert w ramach First Minute zawiera już w skipaas w cenie. Ceny karnetów podzielone się zazwyczaj na 2 rodzaje – te w niskim sezonie oraz w jego szczycie. Wybierając się na narty z dziećmi zwróćmy także uwagę na ceny karnetów dla dzieci. Wiele ośrodków narciarskich oferuje bezpłatne skipassy dla dzieci do lat 8 pod warunkiem na przykład wykupienia całodziennego karnetu przez rodzica.

Porównaj oferty na narty 2016 na wakacje.pl

Snowboard - ochrona ciała i oczu
Uprawianie każdego sportu, zwłaszcza zimowego, musi wymagać odpowiedniego przygotowania. Warunki fizyczne,...
Korzyści płynące z wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
Szczyrk to jedno z miast, które na swoim terenie poza pięknymi profesjonalnymi stokami narciarskimi,...
Ferie zimowe z dziećmi ? domy i apartamenty w górach.
Nie jest łatwo wybrać miejsce na wakacje zimowe z dziećmi, gdyż musimy wtedy brać pod uwagę nie tylko...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy- ukryta perła polskiej turystyki
Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy to miejsce magiczne, które zachwyca pięknymi formacjami skalnymi...