Korzyści płynące z wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Szczyrk to jedno z miast, które na swoim terenie poza pięknymi profesjonalnymi stokami narciarskimi, ma także wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Wypożyczalnie te stanowią bardzo dużą konkurencję dla kupna sprzętu. Dlatego podpowiadamy, jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z wypożyczalni.

 

Po pierwsze – wygoda

Podróżowanie pociągiem z walizkami i nartami jest nie tylko bardzo niewygodne, ale przede wszystkim bardzo męczące. Po kilku godzinach odechciewa się zjeżdżania i białego szaleństwa, ale to nie wszystko. Każdego kolejnego dnia, musimy sprzęt dotransportować na stok i wrócić z nim do hotelu. Pomijając fakt, że często muśmy jeździć busem lub nawet iść piechotą, narty po całym dniu są oblepione śniegiem i bardzo pewne, że będzie kapała z nich woda. Niestety, nie wszyscy właściciele hoteli i pensjonatów są na to przygotowani i niejednokrotnie musimy wstawić nasz sprzęt do pokoju. Kiedy korzystasz z usług wypożyczalni, wszystkie te problemy znikają. Dojeżdżasz na stok, wynajmujesz sprzęt, jeździsz, oddajesz i spokojnie wracasz do hotelu.

 

Po drugie – nowy sprzęt co roku

Narty, deski snowboardowe, buty, kask, gogle, kurtka, spodnie, wszystko to jest sporą inwestycją. Często raz zakupione narty służą nam przez wiele lat i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że są na tyle zniszczone, że jazda na nich może być niebezpieczna. Niestety nie stać nas na nowy sprzęt, a fakt, że jeździmy rzadko, sprawia że nie zaprzątamy sobie tym głowy. Tym sposobem stwarzamy zagrożenie dla siebie i innych użytkowników stoku. Wypożyczalnia nart systematycznie wyprzedaje stary, zużyty sprzęt zakupując zupełnie nowe narty i akcesoria. Dzięki temu, korzystając z wypożyczalni, co roku możemy jeździć na nowym, sprawnym, nieużytym sprzęcie. W Szczyrku funkcjonuje kilka wypożyczalni sprzętu narciarskiego, które regularnie uzupełniają swój asortyment nie tylko o nowe fabrycznie narty, ale przede wszystkim o nowe modele, które są nie lada gratką dla miłośników różnego typu narciarstwa.

 

 

 

Po trzecie – oszczędność dzięki wypożyczalni nart

Wypożyczanie sprzętu jest dużo bardziej opłacalne niż jednorazowy zakup. Głównie dlatego, że tak naprawdę nie istnieje jednorazowy zakup. Sprzęt trzeba serwisować, naprawiać, dbać o jego przechowywanie. Jeśli jeździmy bardzo rzadko, jest to nic innego, jak zamrożenie pieniędzy, które się nie zwróci. Dlatego biorąc pod uwagę wiele drobnych aspektów, dzięki wypożyczalni sprzętu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Livigno!
Skipass w cenie wynajmu od 2.12.2017 do 23.12.2017!
W Alpy? Koniecznie ze snowcampem
Strach przed wyjazdem w Alpy nie jedną ma twarz. Początkujący riderzy obawiają się, że nie dadzą sobie...
Kurorty narciarskie w Niemczech
Narciarstwo to jeden z popularniejszych sportów zimowych. Wyjazd na narty nie zawsze jednak musi wiązać...
Narty w Livigno
Livigno to nieduża górska wioska położona w sercu Alp Retyckich, doskonałe miejsce dla narciarzy! Profesjonalnie...
Jak znależć i kupić wyjazd na narty w 2016?
Dokąd na urlop zimowy? Wybrać narty czy snowboard? Które stoki są dla amatorów, a gdzie wodze fantazji...
Gdzie tej zimy szusowali Polacy
Polscy turyści tej zimy wyjeżdżali na narty znacznie częściej niż w poprzednim sezonie. Włoskie stoki...