Znajomapolonia.com – przystanek pielgrzymów

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To najwyższy czas, aby zacząć planować kierunek wyjazdu. Morze, góry, jeziora? A może coraz popularniejsze podróże do miejsc świętych? Odwiedzają je osoby poszukujące nie tylko fizycznego odpoczynku, ale też duchowej odnowy. Które miejsce odwiedzić najpierw? Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, a może klasztor zakonu paulinów na Jasnej Górze? Wybrać się na indywidualną wycieczkę, w duecie czy w większej ilości osób? Na te pytania pomoże odpowiedzieć portal Znajomapolonia.com.

Portal Znajomapolonia.com jest miejscem dedykowanym Polakom zarówno tym mieszkającym w kraju, jak i poza jego granicami. Serwis sprzyja zawieraniu wartościowych, opartych na Bogu znajomości, mogących przerodzić się w przyjaźń, a nawet miłość. Może też okazać się pomocny przy poszukiwaniu informacji na temat wakacyjnych wyjazdów, a także osób chętnych do zorganizowania takiego wypadu. Tworzenie sieci wakacyjnych kontaktów w Internecie staje się bowiem coraz popularniejszym trendem. Równie popularne jest planowanie wycieczek w kierunku miejsc ważnych dla Chrześcijan. Przykładowo Ziemia Święta była w ubiegłym roku wyjątkowo chętnie odwiedzaną destynacją zwłaszcza przez polskich turystów. Z danych Izraelskiego Biura Statystycznego wynika, że do Jerozolimy i okolic udało się ponad 3 mln pielgrzymów*. Wizyta w Bazylice Grobu Pańskiego, czy Ogrodzie Oliwnym jest wydarzeniem nie tylko o wymiarze turystycznym, ale także duchowym. Znani, jak aktor Tomasz Karolak, a także mniej znani Polacy pielgrzymują tam, aby odkryć na nowo Boga, odnaleźć sens życia, czy odzyskać utracony zapał do codziennych, niełatwych zadań. Chwile spędzone w będącej miejscem życia i śmierci Jezusa Chrystusa Jerozolimie stanowić mogą formę głębokiej ekspiacji. Jednak w Polsce miejsc istotnych dla osób wierzących również nie brakuje, a ich zwiedzenie jest równie poruszające.

Na szczególną uwagę zasługuje Licheń Stary. Miejsce kultu religijnego stanowi monumentalna Bazylika Matki Bożej Licheńskiej. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce, ósma w Europie i dwunasta na świecie, a jej budowa trwała zaledwie około 10 lat. Innym ważnym sanktuarium maryjnym są Wambierzyce. Znajduje się tu Bazylika pod wezwaniem Nawiedzenia NMP z początku XVIII wieku. Projekt kościoła oraz nazwy pobliskich wzgórz odnoszą się w swej symbolice do Jerozolimy. Wierzących przyciąga także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Skarbem tej świątyni jest słynny obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany według wizji św. Siostry Faustyny Kowalskiej przez malarza Adolfa Hyłę. Pątnicy jako cel swej podróżny nierzadko stawiają też Kalwarię Zebrzydowską. Jest ona ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego do sanktuarium pasyjno-maryjnego oo. bernardynów, które w 1999 r. zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedyna kalwaria na świecie i Europie. Na pewno najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce jest Jasna Góra. Znajduje się tu obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Cały zespół klasztorny odwiedzają corocznie tysiące wiernych.

Pielgrzymka jest z pewnością najbardziej duchową formą spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu, na co Polacy decydują się coraz chętniej. Posiadanie konta na Znajomapolonia.com może być szansą na porozmawianie z Polakami zarówno z Polski, jak i ze świata o tym, gdzie warto jechać, gdzie się zatrzymać. Aktywność na portalu ułatwia też  poznanie wyjątkowej osoby, która może okazać się godnym zaufania partnerem podczas wakacyjnej podróży do jednego z Miejsc Świętych. Wspólna podróż może być ugruntowaniem wspólnej wiary, a także okazją do zbudowania podwalin pod dobrze rokująca znajomość. Znajomość, która tak jak wiara w Boga, stanie się darem na całe Życie.

 
http://media.eskadrapublica.pl/pr/185855/znajomapolonia-com-przystanek-pielgrzymow

http://www.znajomapolonia.com/

Sandomierz – ukryty skarb Polski idealny na weekendowy wypad
Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie spędzić weekend w Polsce, odkrywając jej piękno i bogatą historię?...
Mazury - kraina tysiąca jezior i zabytków historii.
"Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie co posiadacie" - pisał niegdyś Stanisław Jachowicz....
Atrakcje Kołobrzegu - co koniecznie zobaczyć?
Kołobrzeg i oraz jego okolice to bez wątpienia ścisła czołówka najpiękniejszych miejsc w Polsce - i najbardziej...
Co zjeść w Polsce?
Polska to kraj o wieloletniej tradycji kulinarnej. Kuchnia polska jest niezwykle bogata, i każdy znajdzie...
Religijne podróże z biurem
Organizacja wyjazdów za granicę wiąże się z licznymi kwestiami natury formalnej, które utrudniają wypoczynek....
Zapraszamy do Hotelu Vestina w Wiśle
Nowoczesny hotel ze Spa zlokalizowany jest w Wiśle Malince, a więc malowniczej dolinie, która zachwyca...