Żeglarski Puchar Trójmiasta w finale ogólnopolskiego konkursu!

Już po raz dwunasty rozstrzygnięty został konkurs Pomorskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego. W trójce wyróżnionych inicjatyw znalazł się Żeglarski Puchar Trójmiasta!

Trójmiejskie regaty to jedyny projekt z Pomorza, zgłoszony w kategorii  wydarzenie cykliczne, który zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału. Pozostali kandydaci to Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz Parkiem Rekreacyjno – Edukacyjnym Sea Park w Sarbsku. Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty, których gospodarzami są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot a organizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski.

To dla nas bardzo duże wyróżnienie, tym bardziej, że Żeglarski Puchar Trójmiasta realizowany jest dopiero od dwóch lat. Cieszę się, że formuła regat została doceniona nie tylko przez uczestników i mieszkańców, lecz także przez jurorów regionalnego etapu konkursu Polski Produkt Turystyczny – mówi Bogusław Witkowski, Prezes Zarządu Pomorskiego Związku Żeglarskiego. To przykład unikalnej współpracy samorządów, klubów sportowych oraz władz wojewódzkich i dowód na to, że wydarzenia sportowe znacząco przyczyniają się do promocji miast i  regionów.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty adresowane zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, mieszkańców województwa pomorskiego oraz turystów. Celem wydarzenia jest integracja środowisk żeglarskich, promocja walorów miast-gospodarzy oraz popularyzacja żeglarstwa, jako formy rekreacji. To wielopokoleniowe spotkanie na wodzie i lądzie, odwołujące się do bogatych tradycji żeglarskich regionu, gromadzące setki uczestników. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja 2015 i  tradycyjnie już otworzy sezon żeglarski na Zatoce Gdańskiej.

Nagrodę dla Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbierze Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, 3 października w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Laureaci etapu regionalnego konkursu Polski Produkt Turystyczny zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach  których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej gwarantującego dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach kampanii krajowych i zagranicznych. Zwycięzców poznamy w październiku.

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl  www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta  

www.pozz.org.pl   www.facebook.com/pozzegl

 

PR

Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Kamerki Gdańsk ? zobacz miasto nie ruszając się z domu.
Zapewne nie raz marzy nam się żeby gdzieś pojechać, a niejednokrotnie chcieli byśmy już gdzieś tam być....
Gdańsk? niezwykłe miasto i jego atrakcje
Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a jego atrakcje mogą oczarować każdego. Gdańsk...
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel w Gdańsku zaprasza do samego centrum miasta, nad Motławę. To miejsce dla osób, które cenią komfort,...
Sopot to nie tylko molo - odkryj Trójmiasto na nowo!
Nad polskim morzem nie brakuje ciekawych miejsc, które nadają się na wymarzony urlop. Każde wakacje to...
Gdańsk...warto odwiedzić
Gdańsk jest piątym co do wielkości miastem Polski. Sprawdź dlaczego warto je odwiedzić