Gdańsk? niezwykłe miasto i jego atrakcje

Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a jego atrakcje mogą oczarować każdego. Gdańsk to wspaniałe miasto portowe oraz miejsce związane z wieloma ważnymi wydarzeniami historycznymi. Wycieczki po tym ośrodku miejskim stają się zatem wyjątkową lekcją oraz jedyną w swoim rodzaju szansą na podziwianie wyjątkowych budowli. Co warto wiedzieć o tym mieście?

 

Szukasz noclegów w Gdańsku – http://www.noclegi24h.pl/miasto_Gdańsk.php – ciekawe miejsca na nocowanie.

 

 

Z kart historii

W długiej, liczącej sobie ponad 1000 lat historii Gdańska, nie brak wydarzeń bardzo ważnych i tragicznych. O czasach, kiedy Gdańsk był ważnym ośrodkiem handlowym, do dziś przypomina tu wiele cennych zabytków. Nie brak tu również obiektów, które przypominają o początkach II wojny światowej i ataku na Westerplatte, nie brak i tych miejsc, w których można poznawać dzieje „Solidarności”. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym niezwykłym mieście?

 

Ulica Długa i Długi Targ

Spacer po ulicy Długiej oraz wędrówki po Długim Targu to niemal obowiązek dla każdego zaglądającego do Gdańska turysty. Ulica ta jest najpiękniejszą ulicą miasta, a pokonanie jej pozwala zapoznać się z najpiękniejszymi, najbardziej reprezentacyjnymi budowlami gdańskiej starówki. Przy tej ulicy znajdują się reprezentacyjne dwory i piękne kamienice, utrzymane w praktycznie wszystkich stylach znanych w dziejach sztuki. Obok gotyckich elewacji pojawiają się tu kamienice barokowe oraz neoklasycystyczne, dzięki czemu całą ulice Długa można potraktować jako jedyne w swoim rodzaju muzeum europejskiej architektury.

Bramy miejskie

Jednym z symboli Gdańska są bramy, które urzekają swą historyczną formą oraz reprezentacyjnym charakterem. Do tego typu zabytków, które najmocniej przyciągają uwagę turystów, zalicza się m. in. Brama Wyżynna, utrzymana w stylu flandryjskiego renesansu. Druga bramą, której turyści odwiedzający Gdańsk bardzo chętnie poświęcają swa uwagę, jest Złota Brama. Tu najważniejsza ozdoba są posągi przedstawiające tak ważne cnoty obywatelskie, jak Roztropność, Sprawiedliwość, Pobożność oraz Zgoda. Pięknie reprezentuje się też Zielona Brama, mająca formę renesansowej rezydencji z arkadowymi przejściami. Ta brama może się też pochwalić bliskością Motławy – rzeki, nad którą kończy się Długi Targ i najbardziej reprezentacyjna część Gdańska.

 

Dwór Bractwa św. Jerzego

Wśród wielu cennych zabytków architektury, Dwór Bractwa św. Jerzego zasługuje na szczególne wyróżnienie. Budowla ta jest ciekawym przykładem stylu późnogotyckiego, a jej największą ozdoba jest statua przedstawiająca św. Jerzego zabijającego smoka. To właśnie od tej ozdoby pochodzi nazwa dworu, w którym dawniej spotykali się członkowie gdańskiego bractwa świętego Jerzego.

Dwór Artusa

Kolejnym dworem, którym może się pochwalić gdańska starówka, jest reprezentacyjny Dwór Artusa. Tu w XV wieku spotykali się członkowie niezwykle elitarnego bractwa kupieckiego. W dworze tym do dziś można podziwiać reprezentacyjne wnętrza oraz tak cenne zabytki, jak rzeźbione ławy kupieckie oraz wiekowe modele żaglowców. We wnętrzu tym znajduje się również wyjątkowy zabytek – piec kaflowy, który liczy sobie aż 11 metrów wysokości. Przed Dworem Artusa można z kolei zobaczyć jedną z wizytówek Gdańska – fontannę Neptuna, która od XVII wieku jest jedną z najwspanialszych ozdób Długiego Targu.

Gdańskie zabytki tworzą wyjątkową kolekcję, obok której nie można przejść obojętnie. W tym mieście z cennymi pamiątkami można się spotkać niemal na każdym kroku, a zgromadzone tu dzieła sztuki mają ogromną wartość.

 

Zobacz również – http://www.e-konferencje.pl/artykul/gdansk-w-jeden-dzien-10-niesamowitych-atrakcji-gdanska/2895/ – atrakcje Gdańska

 

 

 

Gdańsk i jego turystyczny potencjał

Gdańsk to miasto niezwykle atrakcyjne dla turystów, a wycieczki po jego terenie dla każdego z nas stać się mogą wspaniałą przygodą. Kto znajdzie tanie noclegi w pobliżu centrum, ten będzie mógł cieszyć się widokiem pięknych zabytków oraz możliwością spędzania czasu w wyjątkowo pięknych zakątkach miasta.

 

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w Gdańsku?

 

Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście jest słynna Droga Królewska. To najważniejsza trasa turystyczna na terenie Gdańska, a jej pokonanie jest najlepszym sposobem na zapoznanie się z pięknem tutejszej starówki. Dwie ulice, Długa oraz Długi Targ, to najbardziej reprezentacyjny skrawek miasta. To właśnie przy nich ujrzeć można najważniejsze budowle Gdańska. Fontanna Neptuna, Ratusz Głównego Miasta i słynny Dwór Artusa – oto najsłynniejsze perełki mieszczańskiej architektury, z jakimi można się spotkać przy Drodze Królewskiej.

Szukasz miejsc na konferencje, szkolenia w Gdańsku zobacz na http://www.konferencyjne.pl/obiekty/miasto_Gdańsk/

Ważną atrakcją na terenie Gdańska jest też Muzeum Bursztynu, którego ekspozycja może oczarować każdego turystę. A co z zabytkami sakralnymi? W tym gronie na szczególne wyróżnienie zasługuje bazylika Wniebowzięcia NMP. Jest ona jednym z symboli Gdańska, warto zatem poświęcić jej nieco więcej uwagi podczas zwiedzania miasta. Kto znajdzie tanie noclegi na terenie miasta, ten będzie mógł poświecić więcej czasu i takim atrakcjom, jak Centrum Solidarności, Westerplatte czy Oliwa.

Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Zarezerwuj bus do Anglii i zapłać w dniu wyjazdu - to możliwe!
Chciałbyś zarezerwować bus do Anglii, jednak nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na ten moment lub...
Piękny hotel w sercu Torunia
Wybierając się do Torunia, warto zawczasu zarezerwować hotel położony w centrum miasta, bo dzięki temu...
Czym kierować się wybierając apartamenty na doby w Warszawie?
Wybór noclegu nie jest łatwy, tym bardziej, gdy dostępnych opcji jest bardzo wiele. Zawsze warto dokładnie...
Ciekawostki na temat hoteli
Hotele są miejscami, w których ludzie z różnych części świata zatrzymują się na noclegi i wypoczynek,...