Zegarki idealne na lato

Wprawdzie do wakacji jeszcze daleko, ale niektórzy już zaczynają snuć plany na letnie wojaże. Jednym z nas marzą się wypady w góry, innym tropikalne plaże i rafy, gdzie można nurkować, a jeszcze inni myślą tylko o tym, czy uda im się wynająć domek w lesie, gdzie jest zupełna cisza i można się wreszcie porządnie wyspać. Niezależnie jednak od tego, gdzie chcemy spędzić swoje letnie wakacje warto pomyśleć o wyborze odpowiedniego czasomierza na ten okres. Co jak się okazuje wcale nie jest łatwe.

Za 30 złotych

Najprostsze zegarki można dostać w cenie 30-50 złotych. Niestety kupując zegarek w takiej cenie nie należy się po nim zbyt wiele spodziewać. Poza efektownym wyglądem (choć nie zawsze nawet to zegarek taki posiada) raczej nie spełnia on żadnych norm. Zegarki kupowane na straganach i w tanich sklepach mogą sprawdzić się w przypadku codziennego użytku, ale z pewnością nie nadają się na wakacyjne wyjazdy.

Zegarki z wyższej półki

Skoro za 30 złotych zegarek się nie sprawdzi, to co wybrać? No cóż, jeśli zależy nam na produkcie dobrej jakości, to należy liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkuset złotych. Na podróż warto wybrać zegarki Casio, Hugo Boss, Tag Heuer, Rolex czy Omega. Firmy te produkują zegarki sportowe, które są nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Większość z nich jest wodoszczelnych i wytrzymuje nacisk słupa wody o wysokości 20, 30 a nawet 50 m. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że zapominając zdjąć zegarek z ręki zniszczymy go. Poza tym niektóre modele tych firm posiadają również inne funkcje takie jak np. stoper, dodatkowy sekundnik itp. Warto również zaznaczyć, że większość dobrej jakości zegarków posiada szkiełko odporne na porysowania, co bywa bardzo przydatne np. podczas podroży w góry.

Gdzie kupić dobry zegarek

Zegarki sportowe, które spełniają wszystkie wymagania najlepiej kupować w renomowanych sklepach. Najczęściej dostępne są one w butikach ze specjalistycznym sprzętem sportowym, w sklepach firmowych, z markową biżuteria oraz w sklepach internetowych. Doskonałym przykładem sklepu posiadającego w swojej ofercie setki zegarków sportowych posiadających bardzo rozbudowane funkcjonalności jest http://www.czaszegarkow.pl. Można tam dokładnie zapoznać się z wybranymi modelami zegarków oraz przejrzeć i porównać dziesiątki modeli oferowanych przez najlepsze firmy świata.

Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...