Zakopane – taniej z PKP Intercity

Od 28 stycznia podróżni, którzy pojadą do stolicy Tatr pociągami PKP Intercity, na podstawie biletu Intercity kolejowego będą mogli skorzystać ze zniżek m.in. w hotelach, szkółkach narciarskich, wypożyczalniach sprzętu sportowego, restauracjach, a nawet w kinie. To nie jedyna promocja. W ofercie Last Minute pasażerowie wyruszający z Krakowa do Zakopanego zapłacą za bilet 13 złotych.

PKP Intercity podpisało porozumienia o współpracy z zakopiańskimi instytucjami związanymi z turystyką, sportem i kulturą. Pasażerom, na podstawie biletu na pociągi kategorii Express (Ex) oraz Twoje Linie Kolejowe (TLK), w obiektach objętych promocją będzie przysługiwała 10-procentowa zniżka. Na liście są biura podróży, hotele, ośrodki i szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu sportowego, restauracje i kawiarnie. Z rabatu można korzystać w ciągu 14 dni od daty wyjazdu zaznaczonej na bilecie – w każdym miejscu jeden raz.

Pasażerowie, którzy podróż do Zakopanego rozpoczynają w Krakowie, mogą skorzystać z oferty Last Minute na pociągi kategorii Express. Za bilet na odcinku Kraków-Zakopane zapłacą 13 złotych. Sprzedaż promocyjnych biletów – pod warunkiem dostępności miejsc w pociągach – rozpoczyna się w kasach dworcowych na 30 minut przed odjazdem. Bilety Last Minute nie są dostępne u konduktorów, nie stosuje się do nich żadnych ulg i upustów, nie podlegają też zwrotowi. W cenie jest natomiast zawarta rezerwacja miejsca (nie trzeba dodatkowo kupować miejscówki).

Dzięki promocyjnej ofercie taryfowej podróż pociągiem jest konkurencyjna wobec przewozów samochodowych. Podróżni nie tylko zapłacą taniej za przejazd, ale także oszczędzą czas, omijając zakorkowaną zwykle trasę z Krakowa do Zakopanego, czyli popularną „zakopiankę”.

Zobacz zasady promocji i objęte nią ośrodki w Zakopanem – KLIKNIJ

Dzięki zawartemu w grudniu ub. roku porozumieniu z Wiślańską Organizacją Turystyczną oraz władzami miasta Wisła, 10-procentowa zniżka na podstawie biletu kolejowego przysługuje także pasażerom, którzy do tego górskiego kurortu udają się ekspresem „Wisła”. Pociąg ten kursuje w weekendy do końca lutego. W promocji uczestniczy kilkanaście podmiotów zrzeszonych w WOT.

Pełna lista obiektów w Wiśle na stronie Intercity znajduje się TUTAJ.

 

Źródło: www.intercity.pl

Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Niezwykłe wczasy na Węgrzech
Polacy coraz częściej decydują się postawić na wczasy na Węgrzech. Ten jakże przyjaźnie nastawionych...
Jak przygotować się do podróży samolotem?
Dla niektórych osób podróż samolotem to całkiem zwyczajne wydarzenie, dla innych emocjonujące przeżycie....
Ubezpieczenie turystyczne - podczas wyjazdu za granicę
Gdy wybieramy się za granicę nie zapominajmy o zdrowotnym ubezpieczeniu turystycznym. Jest ono niezbędnym...
Sprawdzone wyciągi narciarskie
Ferie zimowe tuż tuż...dla amatorów białego szaleństwa zbliża się najlepszy czas w roku - sprawdźmy zatem...
Jak przygotować samochód do dalekiej podróży?
Podróżować własnym samochodem każdy lubi. Niestety, konieczności sprawdzenia, czy wszystko z nim porządku...