Jak przygotować się do podróży samolotem?

Dla niektórych osób podróż samolotem to całkiem zwyczajne wydarzenie, dla innych emocjonujące przeżycie. Jednak bez względu na okoliczności, warto przed wylotem przypomnieć sobie kilka zasad dotyczących pakowania bagażu oraz zachowania na lotnisku.

 

Jaką torbę zabrać do samolotu?

 

Podczas lotu samolotem mogą nie sprawdzić się tradycyjne torby podróżne z paskami. Z pewnością będziesz w stanie spakować w większy model wszystkie potrzebne Ci na wyjeździe rzeczy, ale niekoniecznie będzie to rozwiązanie bezpieczne czy wygodne. W przypadku bagażu rejestrowanego najlepiej sprawdzi duża torba na kółkach, która umożliwi sprawne poruszanie się po lotnisku, co może okazać się nieocenione w przypadku krótkich przesiadek oraz innych sytuacji wymagających pośpiechu. Poza tym, większość modeli toreb na kółkach, które zostały zaprojektowane z myślą o podróżach, cechuje się podwyższoną wytrzymałością, co pomoże zabezpieczyć przed uszkodzeniem podczas transportu spakowane przez Ciebie przedmiot. W zależności od potrzeb, jako bagaż podręczny możesz zabrać ze sobą na pokład plecak lub tradycyjną torebkę, ale mniejsza torba na kółkach, mieszcząca się pod fotelem lub w schowku również spisze się doskonale.

 

 

 

Czego nie powinieneś zabierać ze sobą na pokład?

 

Wśród rzeczy, które z pewnością nie powinny znaleźć się przy Tobie na pokładzie samolotu, wymienić można różnego typu ostre narzędzia np. nożyczki, igły, korkociąg czy kajdanki. Sprawą, o której nierzadko zapominają podróżni jest zakaz trzymania w bagażu podręcznym płynów o pojemności przekraczającej 100ml oraz mocnego alkoholu powyżej 70% kupionego poza strefą wolnocłową. Poza tym, należy pamiętać o tym, że lotnisko i pokład samolotu to nie miejsce na pewnego rodzaju dowcipy, dlatego lepiej nie wspominać głośno w żartach o posiadaniu bomby czy innych niebezpiecznych przedmiotów, ani nie zabierać ze sobą śmiesznych gadżetów takich jak zapalniczka w kształcie granatu czy pistoletu. Nietrzymanie się tych zasad może skończyć się nieciekawie m.in. mandatem, przeszukaniem, a dodatkowo odmową wstępu do maszyny.

 

Jak zachowywać się na lotnisku?

 

Oprócz mówienia podejrzanych żartów, na lotnisku nie powinieneś również zostawiać swojego bagażu bez nadzoru. Niepozorna torba na kółkach pozostawiona bez opieki może wywołać panikę wśród osób przebywających na terenie lotniska, a także natychmiastową reakcję służb. W konsekwencji dostaniesz wysoki mandat, a Twoja podroż być może nie dojdzie do skutku z powodu spóźnienia wywołanego zamieszaniem. Jeżeli zostaniesz poproszony przez służby lotniska o wykonanie jakiejś czynności, nie stawiaj oporu. Ich zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo wielu ludzi, dlatego mają obowiązek sprawdzić wszystkie sygnały, które wzbudzają ich obawy.

Busy z Anglii do Polski - bezpieczny powrót do kraju
Planujesz powrót do kraju? A może rozpoczynasz nowy etap w swoim życiu i postanawiasz wrócić do Polski...
Gdzie pojechać kamperem w Polsce?
Marzy wam się objazdówka po Polsce? Świetnie się zatem składa! Z myślą o wielbicielach podróżowania kamperem...
Jak poruszać się po Norwegii - samochód to najlepsza opcja
Niezależnie od tego, czy planujesz w Norwegii wakacje, prowadzisz w Oslo interesy, czy chcesz z Norwegią...
Popularne kierunki na wakacje 2020
Kończy się zima, pogoda nie rozpieszcza i wiele osób narzeka na brak słońca. To najlepsza motywacja,...
Samolotem z Wrocławia na wczasy
Starsi wrocławianie pamiętają jeszcze czasy, gdy na Strachowicach stacjonował pułk lotniczy, wyposażony...
Skazany za żart o bombie w samolocie Small Planet (Centrum Prasowe)
W listopadzie 2015 r. załoga samolotu Small Planet Airlines lecącego z Warszawy do Hurghady otrzymała...