Ubezpieczenie turystyczne – podczas wyjazdu za granicę

Gdy wybieramy się za granicę nie zapominajmy o zdrowotnym ubezpieczeniu turystycznym. Jest ono niezbędnym świadczeniem, jakie powinniśmy sobie zapewnić wybierając się za granicę, bez względu na to, jaki jest cel naszego wyjazdu. A często bywa tak, że ubezpieczamy wszystko, tylko nie nasze zdrowie.

Jakie ubezpieczenie turystyczne?
W krajach Unii Europejskiej podstawowym dokumentem, poświadczającym nasze uprawnienia do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej jest tak zwana Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego czyli EKUZ. Obowiązuje ona we wszystkich krajach wspólnoty UE i uprawnia nas do korzystania z pomocy specjalistów przez cały czas pobytu za granicą. Jednakże, planując turystyczny wyjazd za granicę, w tym poza granice Unii Europejskiej, powinniśmy zaopatrzyć się w respektowane w danym kraju ubezpieczenie turystyczne, które zapewni nam spokojny sen bez obaw o nasze zdrowie. Jeśli nasz urlop organizujemy przez biuro podróży sam tour operator powinien wykupić dla nas automatycznie taką polisę, ważną przez cały czas trwania wyjazdu. Mimo, że biuro podróży załatwia wszystkie formalności, powinniśmy jednakże sprawdzić sumę ubezpieczenia. Lepiej jest, gdy suma ubezpieczenia jest wysoka, zwłaszcza, kiedy leczenie w danym kraju jest drogie. Zaleca się, by nie była niższa niż 50 tys. euro.

Podczas wycieczki indywidualnej
Gdy z kolei planujemy zagraniczny wyjazd na własną rękę, nieco staranniej powinniśmy przystąpić do wyboru najlepszego dla nas ubezpieczenia. Bardzo często dostępne są tak zwane ubezpieczenia pakietowe z polisą medyczną, OC czy ubezpieczeniem sprzętu sportowego lub zwierzęcia. Odpowiednio dobrana, dopasowana do naszych potrzeb międzynarodowa polisa medyczna będzie przydatna szczególnie w następujących przypadkach: do zorganizowania i pokrycia całości kosztów leczenia za granicą, do pokrycia kosztów pobytu rodziny za granicą (w razie dłuższej hospitalizacji lub rehabilitacji), celem wynajęcia zmiennika kierowcy, jeśli kierowca nie może samodzielnie wrócić do kraju ze względu na chorobę lub stan po wypadku, do zorganizowania pomocy prawnej w razie popadnięcia w konflikt z prawem oraz w wielu innych przypadkach.

Wybierając się w podróż warto wybrać tę ofertę, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Pamiętajmy, że nasze zdrowie jest dobrem najwyższym, o które powinniśmy dbać w każdej sytuacji.

TUZ Ubezpieczenia samochodu OC
Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa, która pozostaje obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów...
Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Zarezerwuj bus do Anglii i zapłać w dniu wyjazdu - to możliwe!
Chciałbyś zarezerwować bus do Anglii, jednak nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na ten moment lub...
Dopłata do zaniżonego odszkodowania ? co warto wiedzieć?
Zaniżone odszkodowanie jest problemem. Ubezpieczyciel powinien wypłacić kwotę odszkodowania, która wystarczy...
Przeprowadzki Polska Anglia - jak przetransportować swoje rzeczy za granicę?
Przeprowadzki potrafią być wyjątkowo kłopotliwe ze względu na wielkość i wagę poszczególnych przedmiotów...
Busy z Anglii do Polski - bezpieczny powrót do kraju
Planujesz powrót do kraju? A może rozpoczynasz nowy etap w swoim życiu i postanawiasz wrócić do Polski...