Z dumą wytwarzane w Kanadzie od 1957 roku – Canada Goose

 Dlaczego uczestnicy arktycznych ekspedycji, podróżnicy, wymagający klienci z Ameryki i Europy ufają Canada Goose? Jeśli Rolls-Royce uznać za najlepszy samochód, a torebki od Louis Vuitton za najbardziej pożądane przez kobiety na całym świecie, to najlepsze kurtki puchowe są produkowane przez Canada Goose. 

W celu utrzymania najwyższej jakości i sprostania wysokim wymaganiom klientów, 100% produktów Canada Goose wytwarzanych jest w Kanadzie. Zimno, śnieg, mroźny wiatr to część życia Kanadyjczyków, część ich narodowej tożsamości, oni też najlepiej potrafią osądzić czy produkt sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach. Produkcja w kraju, gdzie narodził się pomysł szycia wysokiej jakości odzieży zimowej, jest obietnicą daną klientom, że produkt, który otrzymają, będzie spełniał ich oczekiwania.

Firma założona została w małym magazynie w Toronto, w Kanadzie, ponad 50 lat temu. Od tego czasu Canada Goose rozrosła się i cieszy się międzynarodowym uznaniem jako jeden z wiodących na świecie producentów odzieży przeznaczonej na ekstremalne warunki pogodowe. Dzisiaj produkty Canada Goose można odnaleźć w ponad 40 krajach świata.

Jak to się zaczęło?

1950 – polski imigrant Sam Tick, po spędzeniu wielu lat pracując jako krojczy w różnych fabrykach, zakłada Metro Sportswear Ltd. które z czasem zmienia się w Canada Goose. Początkowo w Metro produkowane były wełniane kamizelki, płaszcze oraz garnitury.

1970 – Bratanek Sama Ticka, David Reiss dołącza do Metro Sportswear i wprowadza do działania rewolucyjną maszynę do wypełniania kurtek puchem.

1982 – Laurie Skreslet jako pierwszy w historii Kanadyjczyk zdobywa Mt. Everest. Laurie pracował z Davidem nad stworzeniem kurtki typowo wysokogórskiej. Ta charakterystyczna kurtka została unowocześniona dopiero w 2011 roku.

1997 – wnuk Sama Ticka, Dani Reiss dołącza do firmy i szybko staje się jej prezesem.

2004 – kurtki Canady Goose były od zawsze chętnie wybierane przez ekipy filmowe. Kiedy pojawiły się w filmie „The Day After Tomorrow”, relacja firmy z kinem przeszła na wyższy poziom.

2007 – Canada Goose, by uświetnić 50 rocznicę działania, wydaje książkę „Goose People”,

wprowadzając tym samym to pojęcie do użycia. Historie ludzi związanych z marką obrazują oddanie Canady Goose do zapewnienia najwyższej jakości i uwolnienia ludzi od zimna.

2007 – Canada Goose wspiera program Polar Bears International (PBI). Dani Reiss zostaje przewodniczącym rady dyrektorów PBI, a Canada Goose uruchamia ekskluzywną kolekcję, z której środki zostają skierowane do PBI.

2009 – jeden z ambasadorów Canady Goose, Ray Zahab, zostaje wpisany do Księgi Rekordów Guinessa za swój samotny trekking na Biegun Południowy. Cała piesza podróż zajęła mu 33 dni, 23 godziny i 55 minut.

2010 – Produkty Canady Goose są sprzedawane już w ponad 40 krajach świata. Europejska siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie w Szwecji.

2011 – Canada Goose kontynuuje wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w swoich produktach – tworzy kurtki o niskiej wadze. Kurtka Hybrid Lite wygrywa prestiżowy ranking w Outside Magazyn.

2013 – kurtki Canada Goose są wprowadzane do sprzedaży w Polsce.

2014  – pomimo upływu lat Canada Goose wciąż kieruje się tymi samymi wartościami – przedsiębiorczością, odpowiedzialnością, pasją, szacunkiem i innowacyjnością.

 

PR

Snowboard - ochrona ciała i oczu
Uprawianie każdego sportu, zwłaszcza zimowego, musi wymagać odpowiedniego przygotowania. Warunki fizyczne,...
WĘDRÓWKA Z ROCK PILLARS - NOWOŚĆ 2010
Rock Pillars w tym roku będzie obchodzić swoją 20 rocznicę istnienia. Firma ta przez dwie dekady produkowała...
Świadome wybory turystycznych akcesoriów - Odsłona druga - czapki, opaski, rękawice
Po raz kolejny stajemy przed sklepową półką, czyli w tym przypadku dużym i trudnym...
Świadomy wybór turystycznych akcesoriów - Odsłona pierwsza - kubki i termosy
Aby zimne dni zaskoczyły nas turystów słabiej, niż co roku drogowców, należy się do nich odpowiednio...