Wystartowały zgłoszenia do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta!

Tegoroczna edycja regat odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja. Wydarzenie jest okazją do wspólnego przywitania sezonu żeglarskiego i sportowej rywalizacji na wodach Zatoki Gdańskiej. Warto już dziś zarezerwować ostatni weekend maja i zgłosić załogę!

Już po raz trzeci miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk ugoszczą miłośników żeglarstwa. Wydarzenie rozwija się z każdą edycją i zyskało już liczne grono sympatyków. Zarówno dla stałych uczestników, jak i dla tych, którzy planują wziąć udział po raz pierwszy, dodatkową zachętą powinna być informacja, że Żeglarski Puchar Trójmiasta 2015 to oficjalne regaty Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Załogi ścigać się będą w klasach: KWR, ORC oraz Open (kategorie jachtów: do 7 metrów, od 7 do 9 metrów, powyżej 9 metrów oraz wielokadłubowce powyżej 6 metrów), a regaty zaliczone są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Przewidziane jest również przyznanie nagrody specjalnej – żeglarskiego pucharu Trójmiasta.

Tradycyjnie, jak co roku zmienia się kolejność odwiedzania miast-gospodarzy. Inauguracja trzeciej edycji odbędzie się w Gdyni, następnie po sobotnich wyścigach zawodnicy zacumują jachty w Marinie Sopot. Uczestnicy poprzednich edycji doskonale wiedzą, że drugi dzień regat to również czas wspólnego świętowania. W tym roku wieczorna impreza dla załóg odbędzie się w malowniczo położonej restauracji Flaming&Co. Zakończenie imprezy oraz dekoracja zwycięzców zaplanowana jest na niedzielnie popołudnie w Gdańsku, w rejonie Głównego Miasta.

Kolejna edycja regat świadczy o tym, że formuła wydarzenia łączącego zawody sportowe, integrację oraz promocję mody na żeglowanie po Zatoce Gdańskiej, sprawdziła się  i została doceniona przez środowisko żeglarskie. Regaty otrzymały tytuł Turystycznej Imprezy Żeglarskiej Roku 2013 oraz Pomorskiego Wydarzenia Roku 2014. Co ważne, Żeglarski Puchar Trójmiasta znalazł się także w finałowej trójce plebiscytu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na Produkt Turystyczny Województwa Pomorskiego.

Popularność wydarzeń takich jak Żeglarski Puchar Trójmiasta i rosnące z każdym rokiem grono miłośników wiatru i wody umacnia nas w przekonaniu, że to właśnie na Pomorzu bije serce polskiego żeglarstwa. Trójmiejska inicjatywa to budujący przykład partnerstwa, które przyczynia się do ogólnopolskiej promocji regionu i jego największych walorów – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, patron honorowy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, sponsorem jest Grupa ENERGA. Odzież dostarczy D.A.D. Sportswear marka, która ubiera żeglarską reprezentację Polski.

Do udziału w regatach zaproszeni są zarówno amatorzy, jak i doświadczeni skipperzy. Rejestracja załóg odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl 

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Sponsor: Grupa Energa.

Odzież dostarcza: D.A.D. Sportswear.

Partner główny: Flaming&Co Yacht Club Sopot

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Trojmiasto.tv, Żagle, Żagle.tv, Prestiż, W Ślizgu

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl 

www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

 

PR


Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Kamerki Gdańsk ? zobacz miasto nie ruszając się z domu.
Zapewne nie raz marzy nam się żeby gdzieś pojechać, a niejednokrotnie chcieli byśmy już gdzieś tam być....
Gdańsk? niezwykłe miasto i jego atrakcje
Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a jego atrakcje mogą oczarować każdego. Gdańsk...
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel w Gdańsku zaprasza do samego centrum miasta, nad Motławę. To miejsce dla osób, które cenią komfort,...
Sopot to nie tylko molo - odkryj Trójmiasto na nowo!
Nad polskim morzem nie brakuje ciekawych miejsc, które nadają się na wymarzony urlop. Każde wakacje to...
Gdańsk...warto odwiedzić
Gdańsk jest piątym co do wielkości miastem Polski. Sprawdź dlaczego warto je odwiedzić