Wrocławskie Zoo

Słynne Zoo we Wrocławiu

Wrocławskie Zoo to największe i najstarsze tego typu miejsce w naszym kraju, dlatego będąc tam, warto włączyć je do swojego planu wycieczki. Chlubi się nie tylko ogromną ilością ciekawych okazów, ale i imponującymi budynkami, które stanowią niejako eksponaty historyczne.

Wycieczka po ogrodzie zoologicznym polega nie tylko na spacerowaniu i przyglądaniu się zwierzętom. Można skorzystać z restauracji, albo wykupić specjalną żywność, którą można nakarmić niektóre zwierzęta samodzielnie. Oprócz tego, możliwe jest skorzystanie z usług przewodnika, który opowie nam o konkretnych okazach, dowiemy się jak żyją w swoich naturalnych środowiskach, jakie są ich zwyczaje i skąd pochodzą. To doskonały sposób na naukę naszych dzieci. Zobaczenie niezwykłych zwierząt na własne oczy znacznie ułatwi im późniejszą edukację w szkole. Poza tym, w ten sposób o wiele łatwiej zachęcić ich do skupienia się.

Wrocławskie zoo powstało w 1865 roku, od tego czasu znacznie się powiększyło. Dziś jego powierzchnia przekracza 30 hektarów. Ilość zwierząt również jest znacznie większa – dziś ich liczba przekroczyła już 10 tysięcy, w tym ponad 1100 różnych gatunków.W 2012 roku powstała szczególna atrakcja – Afrykarium, które w niesamowity sposób przedstawia okazy pochodzące z tego kontynentu.

Nie tylko zwierzęta, ale i zabytki

Zoo pochwalić się może również ciekawymi budowlami, które same w sobie stanowią ciekawe elementy warte obejrzenia. Na przykład Słoniarnia, która służy również jako dom hipopotamów, powstała w 1888 roku. Ciekawy widok zapewniają również wejścia na teren zoo. Brama główna to prawdziwe arcydzieło nawiązujące wyglądem do Bramy Brandenburskiej w Berlinie. Od strony południowej można wejść przez Bramę Japońską, która wykonana jest z charakterystycznego materiału – drewna.

Wycieczka do zoo to kuszący pomysł nie tylko dla rodzin, ale i wycieczek szkolnych. Te bardzo często odwiedzają ogród, często przyjeżdżając z daleka. Zoo proponuje ciekawe oferty oraz zniżki dla całych grup, dzięki czemu organizacja staje się dużo łatwiejsza. Dzieci będą zachwycone.

Nocleg we Wrocławiu

W celu zwiedzenia nie tylko zoo, ale i innych niezwykłych atrakcji, konieczne będzie zostanie w mieście na dłużej. Dzisiaj istnieje bardzo duży wybór różnych propozycji, nie tylko drogich, ale i niskobudżetowych. Jeżeli nie chcemy przepłacać, warto zapoznać się z hostelami. Oferują bardzo dobre warunki. Zależnie od upodobań i funduszy, można wybrać osobne pokoje lub wykupić miejsca w łączonych sypialniach. Taki sposób jest zdecydowanie najtańszy i warty uwagi. To świetny sposób na ciekawe wakacje, możliwe jest bowiem poznanie nowych, interesujących osób. Do dyspozycji jest także wspólna kuchnia, a często również salon. Tam można spędzać wolny czas, na przykład odpoczywać wieczorem po ciężkim dniu pełnym wrażeń.

Autor artykułu Artykuł został przygotowany przez Hostel Amnesja Wrocław, oferujący tani nocleg we Wrocławiu

artykuł sponsorowany

Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....
Powitaj wiosnę nad morzem
Padający ciągle śnieg, duży mróz i pochmurna pogoda - na szczęście zima coraz śmielej żegna się z Polską,...