Powitaj wiosnę nad morzem

Padający ciągle śnieg, duży mróz i pochmurna pogoda – na szczęście zima coraz śmielej żegna się z Polską, ustępując miejsca wiośnie. Chcesz odpocząć przed nadejściem kolejnego sezonu? Zorganizuj kilkudniowy wyjazd nad polskie morze i poczuj, jak świat budzi się do życia.


Jeśli morze kojarzy się tylko z gwarem i tłumem turystów, czas zmienić swoją opinię o północnych częściach kraju. O ile w trakcie sezonu większość nadbałtyckich miejscowości tętni życiem, o tyle w marcu w miasteczkach panuje spokój. Nie lubisz stać w kolejkach do każdej atrakcji i nie chcesz oglądać morza zza muru postawionego z parawanów? Zobacz, w których miejscach nad morzem znajdziesz dla siebie ciekawe atrakcje nawet przed rozpoczęciem sezonu.

 Początek wiosny na Helu

Hel to portowe miasto ulokowane na północnym krańcu Polski. Na początku marca jest tu bardzo spokojnie, ponieważ jeszcze większość turystów spędza swój wolny czas w górach lub w pobliżu większych aglomeracji.

Powierzchnia Helu wynosi nieco ponad 27 km2, dzięki czemu wszystkie najważniejsze atrakcje znajdują się blisko siebie. W mieście możesz odwiedzić:

  • fokarium – w którym zapoznasz się z działalnością wolontariuszy i pracowników, pragnących zbudowania miejsca bezpiecznego dla bałtyckich fok;
  • Muzeum Rybołówstwa – w którym przedstawiono dzieje łowienia ryb na Zatoce Gdańskiej.

Hel, jako nadmorska i nastawiona na turystykę miejscowość, posiada także bardzo dobrze rozbudowaną sieć hoteli i innych obiektów z wolnymi pokojami. Tutaj znajdziesz najlepsze apartamenty oferowane przez Sun & Snow, w których zrelaksujesz się po całym dniu zwiedzania i spacerowania brzegiem morza.

Wiosenne spacery po Gdańsku

Gdańsk jest jedną z większych nadmorskich miejscowości. Dzięki swojej bogatej historii to także miasto pełne atrakcji, które można odwiedzać o każdej porze roku.

Niejednokrotnie widziałeś już fontannę Neptuna, bazylikę konkatedralną czy Złotą Bramę? Jeśli chcesz zobaczyć mniej znane miejsca, koniecznie odwiedź:

  • klub Rudy Kot – w którym w 1959 r. zagrano pierwszy rock&rollowy koncert w Polsce;
  • fort Grodzisko – w którym znajdują się strzelnice, schrony i umocnienia. Jest to także jeden z lepszych punktów widokowych na centrum Gdańska.

Interesuje Cię wiosenny wyjazd do tej części Trójmiasta? Zanim wyruszyć w podróż nad Bałtyk, wybierz apartament w Gdańsku. Wystarczy, że na stronie internetowej znajdziesz obiekt, który najbardziej Ci się spodobał, a następnie zarezerwujesz wolny termin.

Wiosna nad Zalewem Wiślanym

W trakcie swojego pierwszego wiosennego wyjazdu chcesz cały swój czas poświęcić na spacery i relaks? W takim razie na pewno spodobają Ci się wszystkie miejscowości położone nad Zalewem Wiślanym. Zobacz, w których z nim warto zarezerwować nocleg.

  • Kąty Rybackie to niewielka wieś położona na terenie Żuław Wiślanych, w której znajduje się Muzeum Zalewu Wiślanego;
  • Krynica Morska to miasto znajdujące się na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zalewem a Bałtykiem, w której stoi jedna z najsłynniejszych latarni morskich.

Główną zaletą wszystkich miejscowości ulokowanych na terenach Zalewu i Mierzei Wiślanej jest panujący w nich spokój. Poza sezonem po nadleśnych uliczkach i plażach spaceruje niewielu turystów, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla osób potrzebujących chwili odpoczynku. Uważaj, jeśli będziesz zachowywał się wystarczająco cicho, może spotkasz jelenia, sarnę lub lisa.

Jak zarezerwować apartament nad morzem?

Jeśli wiesz już, w którym mieście chcesz powitać wiosnę, czas zarezerwować odpowiedni nocleg. Bazę najciekawszych obiektów znajdziesz na stronię www.sunandsnow.pl. Później musisz tylko:

  • znaleźć miasto, w którym spędzisz urlop,
  • wybrać wolny apartament w okolicy,
  • wysłać mail z rezerwacją konkretnego pokoju lub zadzwonić pod wskazany na stronie numer.

Teraz pozostaje Ci tylko czekać na wyjazd i cieszyć się wolnymi dniami. Miłego szukania wiosny.

 

Trzygwiazdkowe hotele - jakość i komfort ponad stereotypami
Hotele trzygwiazdkowe często są błędnie postrzegane jako obiekty o niższym standardzie usług i wyposażenia,...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...