W podróż ze smartfonem

 Coraz częściej decydujemy się na samodzielną organizację naszych wakacji – wyszukujemy noclegi, ustalamy najwygodniejszy sposób dotarcia na miejsce, planujemy, co zobaczymy w danym mieście. Wykorzystujemy w tym celu nowinki technologiczne, które zdecydowanie ułatwiają organizację podróży. Casamundo, portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych w całej Europie, przedstawia cztery przydatne aplikacje, dzięki którym nasz wypoczynek będzie jeszcze bardziej udany.


Bez wychodzenia z domu

Żyjemy w dobie internetu i telefonów komórkowych – dzięki nim mamy stały kontakt z najbliższymi, a nasze życie staje się łatwiejsze. Według raportu „Zwyczaje urlopowe Polaków” z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Casamundo aż 45% Polaków poszukuje wakacyjnych inspiracji w internecie. Nieco mniej, 40% przez internet organizuje nocleg. Najnowsze zdobycze technologii pozwalają nam szybko i sprawnie zaplanować urlop czy wypad za miasto. Na przykład dzięki aplikacji Bilkom, czyli mobilnemu systemowi zakupu biletów kolejowych objętych rezerwacją miejsc, można bez problemu kupić bilet na pociąg. Natomiast czas, który poświęcilibyśmy na czekanie w kolejce do kasy, możemy przeznaczyć na pakowanie walizki.


Na kłopoty z parkowaniem

Ile razy zdarzyło się Wam zaparkować w obcym mieście, a następnie tracić czas na szukanie auta? Teraz to żaden problem, gdyż pojawiło się ciekawe udogodnienie dla podróżujących autem. Poza standardową nawigacją, która pomoże nam sprawnie dotrzeć w wyznaczone miejsce, pojawiła się aplikacja Find your car with AR, dzięki której można szybko odnaleźć zaparkowany samochód. Wystarczy po zaparkowaniu oznaczyć miejsce, w którym zostawiamy nasz pojazd i skupić się na tym, co chcemy zobaczyć, a nie martwić tym, jak wrócimy do auta.


Mobilny przewodnik

Travel Guide to aplikacja, która zmienia telefon w mobilnego przewodnika – zawiera ponad 3,5 miliona artykułów na temat atrakcyjnych miejsc na całym świecie w 20 językach. To jakby mieć zawsze przy sobie 20 tysięcy papierowych przewodników. Travel Guide podpowie nam co warto zobaczyć w danym mieście, jakie muzea odwiedzić, gdzie zjeść pyszne danie, a do tego pokieruje nas we wszystkie te miejsca. Dodatkowo, nie musimy martwić się o roaming za granicą – podróż możemy zaplanować w domu, a później do woli korzystać z przewodnika bez konieczności łączenia się z internetem.


Dla wielbicieli górskich widoków

Peaks to aplikacja dla tych, którzy kochają góry. Widzicie piękny szczyt i zastanawiacie się co to za góra? Z tą aplikacją wystarczy zrobić zdjęcie i od razu wyświetlają się pełne informacje na jej temat – nazwa, położenie, wysokość. Co najważniejsze, aplikacja nie wymaga połączenia z siecią – zawiera opisy ponad miliona szczytów na całym świecie. Peaks pozwala na stworzenie nietypowego dziennika wyprawy – na zrobionym zdjęciu pojawi się informacja o szczycie, na którym stoimy, wraz z dokładnym położeniem i wysokością. Dodatkowo, opisane będą także szczyty, które fotografujemy. Dzięki temu nawet długo po wyprawie będziemy mogli dokładnie sprawdzić gdzie byliśmy i co widzieliśmy. Ponadto połączenie z Twitterem i gotowe wpisy, generujące się w zależności od miejsca, w którym jesteśmy, pozwalają na bieżąco informować przyjaciół jaki szczyt zamierzamy zdobyć.

Wszystkie te aplikacje będą nieocenionymi towarzyszami naszych podróży. Niezależnie od tego, czy to letni urlop nad morzem, jesienne spacery po górach, czy też Sylwester poza domem. Wystarczy odpowiednio wyposażyć nasz smartfon.

O Casamundo

Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona http://www.casamundo.pl to baza ponad 150 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych z 32 krajów europejskich. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii.

Więcej informacji na temat oferty Casamundo oraz przestawionych obiektów można uzyskać na stronie http://www.casamundo.pl.

Najświeższe informacje oraz ciekawostki można otrzymywać dołączając do grupy Casamundo.pl na Facebooku.

Makao - Kościół św. Pawła
Makao zajmuje obszar niewielkiego półwyspu oraz Taipę i Coloane, dwie wyspy połączone ze sobą i z lądem...
Nieznana Brazylia - Fortaleza
Stolica stanu Ceara jest znana z wspaniałych plaż: przepiękne i długie poprzecinane czerwonymi klifami,...
Kalmar i Olandia- wizytówka Szwecji
Drzewa przypominają tu trolle, zamki są wspomnieniem dumnej przeszłości, osady pamiętają cywilizację...
Malaria ciągle zabija podróżnych
Malaria może być śmiertelnie groźna dla podróżników. Dlatego przed wyjazdem do kraju, w którym choroba...
Wakacje 2011
Urlopowe koszty w Polsce i na świecie.