Wakacje 2011

Urlopowe koszty w Polsce i na świecie.

Pomimo, że do wakacji jeszcze pół roku branża turystyczna już szykuje się na sezon letni.  Zarówno hotelarze, jak i biura podróży mają już przygotowany plan działania na lato 2011.

Ten, kto zamierza spędzić wakacyjny urlop w kraju może liczyć na przystępne ceny za noclegi. Właściciele obiektów noclegowych zlokalizowanych nad morzem nie przewidują wzrostu cen za usługi, zapowiadają, że nie powinna wpłynąć na nie także podwyżka VAT-u.  W górach i nad jeziorami będzie podobnie, stawki pozostaną na stałej pozycji, ale właściciele nie wykluczają drobnych podwyżek, jeśli ceny żywności i paliwa pójdą w górę.

Wygląda na to, że planując wakacje 2011 w Polsce nie spotka nas przykra niespodzianka przynajmniej ze strony hotelarzy, bo z pogodą może być już bardzo różnie.    

Co z osobami planującymi wyjazd za granicę?

Wszystko wskazuje na to, że ceny zagranicznych wycieczek mogą przyjemnie zaskoczyć nas sporymi obniżkami. Niektórzy twierdzą, że ceny wyjazdów zagranicznych latem 2011 mogą spaść nawet o 15-20 proc. w porównaniu z tegorocznymi. Inni są bardziej powściągliwi, sugerują, że ceny pozostaną na tym samym pułapie, a jedynie pakiety oferowanych usług zostaną rozszerzone o dodatkowe bonusy.

Biura podróży wykazują jednak delikatne obawy o sprzedaż oferowanych wycieczek, już teraz sporo mówi się o tym, iż klienci ze szczególną ostrożnością podchodzą do rezerwacji pakietów wyjazdowych na wakacje 2011. Na taką sytuację złożyło się kilka negatywnych czynników, jak bankructwa biur podróży, pył wulkaniczny, powodzie, katastrofy, czy dość wysoki kurs walut. Wygląda więc na to, że koszty zagranicznych wycieczek faktycznie nie powinny pójść w górę.

Należy spodziewać się, że wakacyjne urlopy 2011 nie przerosną kosztami tych spędzanych 2010 roku. Tymi optymistycznymi zapowiedziami żegnamy stary rok.

 

Trzygwiazdkowe hotele - jakość i komfort ponad stereotypami
Hotele trzygwiazdkowe często są błędnie postrzegane jako obiekty o niższym standardzie usług i wyposażenia,...
Concordia Design. Nowoczesne centrum kreatywności i biznesu w Poznaniu
Concordia Design, zlokalizowane w sercu Poznania, to unikalne miejsce, które łączy funkcje centrum konferencyjnego,...
Hotele na imprezy - dlaczego warto je wybierać do organizacji swojej imprezy
Hotele na imprezy to strzał w dziesiątkę. Czemu? Bo to po prostu działa. Nie musisz się martwić o milion...
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...