Nieznana Brazylia – Fortaleza

Stolica stanu Ceara jest znana z wspaniałych plaż: przepiękne i długie poprzecinane czerwonymi klifami, drzewami palmowymi, wydmami i lagunami, które są esencją tropikalnego raju.

Pierwsi Portugalscy osadnicy przybyli do regionu w 1603 roku. Nękana ciągłymi atakami Indian z plemienia Tabajara kolonia, rozwijała się powoli, aż do momentu w którym została przejęta przez Duńczyków. Oni również przez kilka lat zmagali się z wojownikami Tabajara lecz po kilku latach zostali wyparci z regionu. Portugalczycy odzyskali władzę nad fortem w 1654 roku i przemianowali go na Fortaleza Nossa Senhora de Assuncao.

FortalezaPrawdziwy rozwój miasta rozpoczął się w 1820 r., gdy Brazylijczycy otwarli swoje porty dla obcych statków. Port Fortalezy stał się istotnym miejscem przelotowym dla statków handlowych wypełnionych wełną, bydłem i angielskimi skórami. Ciągły wzrost skłonił władze do wprowadzenia w życie planu transformacji miasta w tropikalny Paryż. Część zabudowy z tamtego okresu nadal można podziwiać lecz większość została przebudowana na potrzeby fali emigracji w 1950 i 1960 roku, dzięki której populacja miasta wzrosła prawie dwukrotnie.

Obecnie miasto zamieszkuje prawie milion mieszkańców, którzy utrzymują się z turystyki i produkcji orzeszków nerkowca. Miasto posiada niewielką starówkę, która jest jedynym zabytkiem w centrum wartym polecenia.

Wybrzeże Fortalezy wyróżnia się, niespotykanymi w innym regionie Brazylii, kolorowymi klifami i ogromnymi wydmami piaskowymi, które można zaobserwować w Morro Branco, Canoa Quebrada i Jericoacoara.

Turyści z ograniczonym limitem czasowym powinni poświęcić jedynie dzień na zwiedzanie miasta, a resztę czasu spędzić na odkrywanie unikalnych społeczności, które utworzyły się w pobliżu plaż lub wydm np. w Jericoacoara.

Apartament, hotel przy promenadzie z widokiem na morze
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających...
Kraków - perła małopolski magnesem dla biznesu. Wynajem sal w tym mieście
Nie potrzeb nikogo przekonywać, że Kraków to jedno z największych polskich miast. Jest ono także jednym...
"Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii" - Karolina Kozioł
Proste pytania o marzenia, które nigdy nie były zadane... Czego pragną ludzie, którzy nie mają praktycznie...
KARNAWAŁ NA SESZELACH
Najbliższy weekend 24-26 kwietnia zapowiada się hucznie i barwnie na Seszelach. W tych dniach odbywa...
Nawet 150 000 biletów za pół ceny w największej wyprzedaży biletów na promy Stena Line w całej Europie
Początek roku to dobry czas dla miłośników podróży poszukujących dobrych okazji. Przewoźnik promowy Stena...
OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFII Z ARCHIWÓW KALENDARZA PIRELLI
"FORM AND DESIRE - THE CAL, PIRELLI COLLECTION"