TUZ Ubezpieczenia samochodu OC

Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa, która pozostaje obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Kupując samochód na rynku wtórnym, jak również rejestrując auto nabyte w salonie, warto pamiętać, że ubezpieczenie samochodu to jedna z pierwszych rzeczy, jaką powinniśmy załatwić w tych okolicznościach. Właściciel pojazdu musi wykupić taką polisę najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Za brak ważnego OC grożą bardzo wysokie kary, które rosną niemal z każdym kolejnym dniem, dlatego nie warto zwlekać. W praktyce ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy stanowi ochronę przede wszystkim dla osób, które mogą zostać poszkodowane w wyniku zdarzenia z udziałem naszego samochodu. Na wyliczenie kosztu wykupienia OC składa się bardzo wiele czynników – m.in. doświadczenie właściciela pojazdu jako kierowcy, stan i rocznik pojazdu, dotychczasowa historia ubezpieczeniowa. Ceny różnią się także w zależności od towarzystwa, w którym planujemy zakup OC. TUZ towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych oferuje konkurencyjne ceny, elastyczne formuły, atrakcyjne pakiety, zniżki za bezszkodową jazdę, a przede wszystkim komfort finansowy klientów.

  • Ubezpieczenie OC – obowiązkowa polisa dla posiadaczy pojazdów mechanicznych
  • Kary za brak ważnego ubezpieczenia OC – terminy i koszty zwłoki
  • TUZ Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych – ponad 20 lat doświadczenia
  • TUZ ubezpieczenia samochodu OC – komfort finansowy i elastyczne pakiety
  • Co obejmuje pakiet ubezpieczenia samochodu OC w TUZ TUW?

Ubezpieczenie OC – obowiązkowa polisa dla posiadaczy pojazdów mechanicznych

Ubezpieczenia OC i AC to dwie najpopularniejsze polisy, jakimi możemy ubezpieczyć samochód. W przypadku pierwszej każdy posiadacz pojazdu mechanicznego ma obowiązek je wykupić. Dzięki tej polisie inne osoby, które będą poszkodowane w wyniku zdarzenia z udziałem naszego auta, unikną kosztów naprawy. My również, gdyż właśnie z wybranego przez nas ubezpieczenia zostanie odciągnięta stosowana kwota. Jeżeli naprawa zamknie się w wartości widniejącej na naszej polisie, nie musimy nic dopłacać, a ubezpieczyciel jedynie pozbawi nas zniżki za bezwypadkową jazdę przy przedłużaniu umowy. Warto pamiętać, że ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe, co reguluje prawo. Dlatego też nie warto czekać z odnowieniem polisy do ostatniej chwili, nawet dzień zwłoki naraża nas na nałożenie kary.

Kary za brak ważnego ubezpieczenia OC – terminy i koszty zwłoki

Należy zatem wspomnieć również o karach za brak ważnej polisy OC. Wielu kierowców sądzi, że auto może pozostawać nieubezpieczone, jeżeli z niego nie korzystamy, a brak ubezpieczenia może zostać wykryty jedynie w czasie kontroli przez odpowiednie organy czy w czasie zatrzymania przez policję. Nic bardziej mylnego. Auto należy ubezpieczyć nawet jeżeli od miesięcy stoi nieużywane w garażu lub gdy czekamy na ofertę kupna ze strony potencjalnego nowego właściciela. Nawet dzień opóźnienia zostanie z łatwością wykryty przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Przy opóźnieniu do 3 dni kara wynosi 1400 zł, od 4 do 14 – 3490 zł. Gdy przekroczymy 14 dni od wygaśnięcia poprzedniej polisy, zapłacimy aż 6980 zł. 

TUZ Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych – ponad 20 lat doświadczenia

Potrzebujesz ubezpieczenia dla swojego pojazdu, a nie wiesz, gdzie szukać? Jak znaleźć godnego polecenia ubezpieczyciela, który zapewni możliwie szeroki pakiet ochrony, a jednocześnie zaproponuje atrakcyjną cenę? Pomocny może okazać się kalkulator OC, w ostatnich latach bardzo popularny wśród klientów poszukujących towarzystw ubezpieczeniowych w sieci. Warto jednak od razu postawić na sprawdzoną markę, której zaufały tysiące kierowców. TUZ Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych może pochwalić się ponad dwiema dekadami doświadczenia w dobierania najlepszych produktów ubezpieczeniowych do potrzeb klientów. Oferujemy m.in. polisy dla domu i rodziny, ubezpieczenia OC AC, ubezpieczenie NNW Assistance, ubezpieczenie upraw rolnych, zwierząt gospodarskich, jak również atrakcyjne pakiety dla małego, średniego i dużego biznesu.

TUZ ubezpieczenia samochodu OC – komfort finansowy i elastyczne pakiety

Ubezpieczenie samochodu z TUZ to gwarancja komfortu finansowego, a także konkurencyjnych cen i indywidualnego wyliczania polisy z myślą o potrzebach konkretnego klienta. Dobierzemy dla Ciebie najlepszy pakiet OC z dodatkowymi ubezpieczeniami Auto Casco, NNW, Auto Assistance czy Auto Concierge, by nic nie zaskoczył Cię w trasie. Wprowadziliśmy elastyczną formułę polisy – jedna szkoda nie wpływa na wyliczenia kolejnej polisy. Ograniczamy formalności do minimum, dzięki czemu załatwisz wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Zapoznaj się z ofertą TUZ towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych za pośrednictwem serwisu internetowego lub w trakcie rozmowy z konsultantem.

Co obejmuje pakiet ubezpieczenia samochodu OC w TUZ TUW

Ubezpieczenia z TUZ TUW to oferty dostosowane do wymagań klientów i okoliczności, w których trzeba działać szybko, aby zminimalizować przykrości związane ze spowodowaniem zdarzenia drogowego. Z nami możesz liczyć na pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego przez Ciebie pojazdu, wynajem auta zastępczego dla poszkodowanych, holowanie uszkodzonego pojazdu poszkodowanej osoby, jak również jej leczenie i rehabilitację.

Dopłata do zaniżonego odszkodowania ? co warto wiedzieć?
Zaniżone odszkodowanie jest problemem. Ubezpieczyciel powinien wypłacić kwotę odszkodowania, która wystarczy...
Czy warto kupić opony wielosezonowe?
Chcesz zaoszczędzić na oponach do samochodu? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą opony całoroczne.
Przerejestrowanie samochodu - co warto wiedzieć?
Jeśli właśnie kupiłeś używany samochód, musisz pamiętać o jego przerejestrowaniu. To obowiązkowa czynność,...
Jak przygotować samochód? Kosmetyka samochodowa w nowym wydaniu
Kilkanaście lat temu samochód musiał być jedynie czysty. Wtedy uznawano, że był on zadbany. Obecnie większość...
Dlaczego warto wynająć samochód na wakacje?
Usługa wynajmu auta na wakacje stała się nie tylko powszechnie dostępna, ale także bardziej opłacalna....
Na wakacje pociągiem zabierz ze sobą wiedzę o prawach pasażera!
Rozpoczął się sezon wakacyjnych wyjazdów, na które część z nas wyruszy pociągiem. Oprócz kupna biletu...