Jak przygotować samochód? Kosmetyka samochodowa w nowym wydaniu

Kilkanaście lat temu samochód musiał być jedynie czysty. Wtedy uznawano, że był on zadbany. Obecnie większość kierowców ma większe wymagania. Korzystamy z niego nie tylko w czasie wakacyjnych podróży, ale przede wszystkim dojeżdżając do pracy, a w wielu przypadkach auto jest wręcz narzędziem naszego zarobku.

 

Zastanówmy się więc nad tym, jak przygotować samochód, by był on satysfakcjonujący dla użytkowników. Kosmetyka samochodowa nie musi być skomplikowana, droga i czasochłonna, by efekt pozwolił na komfortową podróż w przyjemnych warunkach.

 

Zadbaj o karoserię

 

Lakier samochodowy narażony jest na wiele czynników, które mogą go zniszczyć. Uszkodzenia lakieru spowodowane zazwyczaj są drobnymi kamieniami na trasie, owadami, różnicami temperatur, zmiennymi warunkami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami. Nic dziwnego, że zarysowania, odpryski i matowienie są na porządku dziennym.

 

Jeśli chcesz, żeby lakier Twojego pojazdu wyglądał jak nowy warto o niego zadbać w odpowiedni sposób. Specjaliście od kosmetyki samochodowej zalecają przede wszystkim:

  • regularne mycie i woskowanie nadwozia,

  • usuwanie trwałych wad lakieru, jak odbarwienia czy odpryski,

  • czyszczenie karoserii z trwale przywierających zabrudzeń,

  • polerowanie usuwające: pozostałości wżerów po kwaśnym deszczu, oksydacji, czy zarysowania.

 

Wnętrze, czyli dywaniki i tapicerka w samochodzie

 

Chcąc zadbać o wnętrze pojazdu powinniśmy zrobić nieco więcej niż strzepnąć piach z foteli i odkurzyć dywaniki. Być może na przełomie lat 90 efekt byłby wystarczający, jednak później podejście do czyszczenia, mycia i zabezpieczania wyposażenia w aucie uległo zmianie. Kosmetyka samochodowa zyskała wielu fanów i specjalistów. Pojawiło się mnóstwo preparatów i środków pozwalających na własnoręczne rozwiązanie problemów, np. przypalonych dywaników przez żar papierosowy. Przykładowo, zanieczyszczenia materiału (w tym przypalenia), można zniwelować dzięki zastosowaniu zwykłej sody oczyszczonej. Wystarczy wysypać ją na plamę, odczekać kilka minut i pozbyć się jej przy pomocy odkurzacza. Warto też skorzystać z bogatej oferty środków do czyszczenia kokpitów czy tapicerki, tak by nawet spędzając w aucie kilka godzin podczas podróży cieszyć się świeżością i ładnym zapachem.

 

 

 

 

Rozbudowana oferta specjalistów

 

Detailing aut może być dużo bardziej rozwinięty, niż wydaje się większości z nas. Oprócz standardowego prania foteli, dywaników i czyszczenia karoserii, warto do listy dodać m.in. takie usługi jak:

  • nałożenie powłok ceramicznych,

  • demontaż i czyszczenie felg aluminiowych,

  • woskowanie felg,

  • renowacja lakieru,

  • renowacja reflektorów,

  • czyszczenie dachu kabrioletów.

 

Kosmetyka samochodowa, czyli swego rodzaju samochodowe SPA jest teraz dużo łatwiejsza niż kiedyś dlatego powinniśmy dbać o to, by nasz samochód był zadbany zarówno w środku jak i na zewnątrz. W jakim celu decydować się na to wszystko? Nie tylko dla odmłodzenia swojego pojazdu, ale także dla poprawy komfortu w czasie jazdy. Niemal każdy lubi podróżować w świeżym i pachnącym aucie. A dodatkowo – auto jest wizytówką każdego kierowcy.

TUZ Ubezpieczenia samochodu OC
Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa, która pozostaje obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów...