Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Chcesz zaoszczędzić na oponach do samochodu? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą opony całoroczne. Czy warto kupić opony wielosezonowe? Na powyższe pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule – zapraszamy już teraz do szybkiej lektury. 

  1. Czy warto kupić opony wielosezonowe do całorocznej jazdy?
  2. Jakie zalety mają opony całoroczne?

Czy warto kupić opony wielosezonowe do całorocznej jazdy? Wszystko zależy od tego, gdzie jeździsz, jak długie są Twoje trasy oraz jaki jest Twój styl jazdy. Kiedy zatem warto zdecydować się na ogumienie wielosezonowe? Jakie korzyści dają opony całoroczne? Szczegóły znajdziesz poniżej.

 

Czy warto kupić opony wielosezonowe do całorocznej jazdy?

Na rynku aktualnie można znaleźć opony wielosezonowe. To rozwiązania, które łączą w sobie najważniejsze cechy opon zimowych oraz letnich. Wielu producentów jednakże w pewnych kwestiach musi iść na kompromis, dlatego warto przed zakupem sprawdzić poszczególne informacje. Na przykład niektóre komplety mogą lepiej radzić sobie w warunkach zimowych, inne natomiast będą zapewniać większą stabilność i dobrą przyczepność na rozgrzanej nawierzchni. 

Standardowe opony wielosezonowe mają mniej nacięć od zimowych, ale sam bieżnik jest odpowiednio przygotowany, aby sprawdzać się zarówno do jazdy po suchym asfalcie, jak i śniegu. Na tę chwilę żadne rozwiązania nie są w stanie zapewnić 100% stabilności w każdych warunkach pogodowych, dlatego nie poleca się opon całorocznych wszystkim kierowcom. Kto zatem powinien kupić ogumienie wielosezonowe? Przede wszystkim te osoby, które przez większość czasu poruszają się po mieście. Do dynamicznej jazdy poza miastem i do pokonywania długich tras, ogumienie całoroczne się nie sprawdzi. Dlaczego? Tylko i wyłącznie z tego względu, że przy bardzo wysokich lub skrajnie niskich temperaturach opony wielosezonowe po prostu szybciej się zużywają. A to sprawia, że konieczne będzie kupienie po pewnym czasie nowego kompletu, który to najtańszych nie należy. Opony wielosezonowe są droższe, ale w sytuacji, gdy musisz kupić zarówno ogumienie letnie, jak i zimowe, w dalszym ciągu inwestycja w całoroczne rozwiązanie będzie stosunkowo mniejsza.

 

Jakie zalety mają opony całoroczne?

Dzięki oponom całorocznym możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Nie musisz umawiać się do mechanika dwa razy do roku na wymianę opon, ani pilnować terminów. Ponadto pogoda nie będzie w stanie Cię zaskoczyć, ponieważ opony wielosezonowe sprawdzą się w każdych warunkach – zarówno przy niskich temperaturach, jak i wysokich temperaturach, na cieplejszym asfalcie czy po prostu w trudniejszych warunkach zimowych. Oczywiście ogumienie całoroczne może różnić się swoimi osiągami, w zależności na producenta, na jakiego się zdecydujesz. Polecamy wybierać takie marki, których opony wielosezonowe wyróżniają się odpowiednio wysoką jakością i gwarantują dobrą przyczepność latem czy podczas jazdy po błocie pośniegowym.

Nowoczesne opony letnie oraz opony zimowe dają duży komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, ale jednocześnie trzeba się liczyć z dużymi wydatkami, aby kupić dwa komplety. Dodatkowo w przypadku opon letnich trzeba pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu wtedy, gdy nie są używane. Opony uniwersalne rozwiązują ten problem. Można więc korzystać z opon wielosezonowych, aby uniknąć konieczności ich ciągłego wymieniania. Dla kogo opony całoroczne będą więc najlepsze? Między innymi dla tych, którzy nie chcą pamiętać o wymianie, która jest niezbędna jeżeli zakłada się opony sezonowe. Przy oponach wielosezonowych taki problem nie występuje.

TUZ Ubezpieczenia samochodu OC
Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa, która pozostaje obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów...
Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?
Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów.
Wisła zimą nie tylko na narty
Znajdująca się w sercu Beskidu Śląskiego, u podnóża Baraniej Góry, Wisła jest miejscowością turystyczną....
Sprawdzone wyciągi narciarskie
Ferie zimowe tuż tuż...dla amatorów białego szaleństwa zbliża się najlepszy czas w roku - sprawdźmy zatem...
Z BERGSONEM do Laponii
Finlandia jest krajem nizinnym. Dlatego odwiedzając ten kraj, nie można nastawiać się na zdobywanie wysokich...
Tabela frankfurcka - odszkodowanie za zmarnowane wakacje!
Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna biura podróży wypłacają odszkodowania według ustalonej tabeli usług,...