Trzy obowiązkowe punkty we Wrocławiu

Wrocław to jedno z atrakcyjniejszych miast w Polsce. Spotkamy tu nie tylko mnóstwo zabytków i perełek architektury, lecz również wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Każdego roku pojawiają się w tym mieście miliony turystów, którzy odwiedzają najbardziej znane miejsca i zachwycają się wyjątkowym klimatem Wrocławia. Jakie atrakcje warto zatem zwiedzić?

Wrocławski Rynek Główny

Jego powierzchnia sięga niecałych 4 hektarów, należy on do największych dawnych placów targowych. Na rynku znajdziemy wyjątkowy Ratusz z 66-metrową wieżą, a w jego podziemiach znajduje się jeden z najstarszych w Europie lokali gastronomicznych – Piwnica Świdnicka. W otoczeniu rynku znajdują się liczne zabytkowe kamienice, które zachwycają swoją architekturą. Oryginalnym budynkiem, różniącym się stylistyczne od reszty zabudowy w Rynku, jest modernistyczny wieżowiec według projektu Heinricha Rumpa wybudowany w 1930 r.

Od 2000 roku na rynku stoi również fontanna nazwana Zdrojem na cześć ówczesnego prezydenta miasta Bogdana Zdrojewskiego, a także pomnik Fredry. Rynek we Wrocławiu to miejsce Jarmarków Bożonarodzeniowych, imprez sylwestrowych, uroczystości religijnych, akademickich, wojskowych.

Wrocławski Ogród Zoologiczny

Wrocławskie Zoo cieszy się sławą nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie – nie ma co się dziwić, to jeden z najlepiej wyposażonych i nowoczesnych obiektów w Zoologicznych, w którym możemy nie tylko spędzić miło czas, ale również zobaczyć niesamowite, unikatowe gatunki zwierząt, a także zdobyć nową wiedzę na temat fauny i flory całego świata. Wrocławskie Zoo jest stale unowocześniane i dostosowywane do współczesnych wymogów, dzięki czemu wszyscy zwiedzający mogą poczuć się jak w prawdziwym świecie zwierząt. Wrocławskie Zoo to 33 hektary pełne atrakcji, tematycznych ekspozycji, a także faun poszczególnych kontynentów. Co istotne, prowadzi edukację przyrodniczą, a także działa na rzecz ochrony ginących gatunków. Na stałe przebywa w nim ponad 10 000 zwierząt z ponad 1000 różnych gatunków z całego świata, przy czym część z nich jest pod ścisłą ochroną lub nie występuje w stanie naturalnym. Wrocławski Ogród Zoologiczny każdego roku odwiedzany jest przez miliony turystów, stając się tym samym największą atrakcją biletową w kraju. To miejsce, w którym możemy pozwiedzać, zjeść, odpocząć, zrelaksować się, a nawet przybyć na szkolenie lub konferencję. Największą atrakcją wrocławskiego Zoo jest słynne Afrykarium. Afrykarium to kompleks basenów i akwariów, w którym przebywają liczne gatunki morskich zwierząt z kontynentu Afrykańskiego.

Ostrów Tumski Jest to najstarsza część Wrocławia, otoczona wodami Odry, gdzie znajdziemy wyjątkowe zabytki architektoniczne. Są to między innymi gotycka katedra św. Jana Chrzciciela, a także kościół Świętego Krzyża Znajduje się tu również Muzeum Archidiecezjalne, będące najstarszą, zachowującą ciągłość historyczną placówką muzealną we Wrocławiu – od ponad 100 lat gromadzi ono zabytki sztuki sakralnej, które posiadają ogromną wartość historyczną i artystyczną. Z tarasu widokowego katedry, na który można dostać się, wjeżdżając windą, oglądać można panoramę Wrocławia i okolic.

Wycieczka po Wrocławiu

Jeżeli zastanawiasz się nad zwiedzaniem Wrocławia, warto poczytać porady zawarte na blogach o Wrocławiu. Wiele blogów opisuje różne atrakcje turystyczne. Poza tym znajdziecie tam informacje nieopisywane przez miejskich przewodników.

Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....