Trzy miasta – jedna promocja w Skandynawii

Do końca roku trwać będzie wspólna kampania promocyjna Gdańska, Gdyni i Sopotu w Skandynawii. Realizowana przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną ma zachęcić mieszkańców Szwecji i Finlandii do weekendowych wypadów do trójmiasta na tzw. city break. Kontynuowana w ten sposób jest promocja z hasłem przewodnim „Gdańsk, Gdynia, Sopot – three cities – one destination”.

Promocja poza szczytem sezonu ma za zadanie skusić turystów do przyjazdu nad Zatokę Gdańską w okresie kiedy ceny usług hotelarskich są korzystniejsze niż latem, a oferta spędzenia kilku dni w naszym regionie jest bardzo atrakcyjna. Jesień i zima to doskonały czas na skorzystanie z bogatej oferty turystyki medycznej oraz spa i wellness. Zbliża się również czas świątecznych i zimowych wyprzedaży, więc turystów ze Skandynawii kampania ma zachęcić do robienia zakupów w kilkunastu centrach handlowych rozmieszczonych w całym trójmieście, jak i w małych galeriach np. bursztynu. Atrakcje kulturalne i historyczne Pomorza zapraszają turystów przez cały rok, więc nie będzie problemu z pogodzeniem „przyjemnego z pożytecznym”.

Tym razem działania promocyjne skoncentrowane są w miastach Turku (Finlandia) oraz Geteborg (Szwecja). Do tych miast Pomorze posiada bezpośrednie połączenie lotnicze dzięki liniom lotniczym Wizz Air, które również włączyły się aktywnie w promocję turystyczną Trójmiasta. Na rok 2009 zaplanowano kolejne wspólne przedsięwzięcia promocyjne w krajach Skandynawskich, które zostały wysoko wypozycjonowane w Strategii Marketingowej Polski w sektorze turystyki na lata 2008-2015.

Ta kampania oraz plany wspólnej promocji na najbliższe lata to kolejny dowód na dobrą współpracę promocyjną Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Samorządu Województwa Pomorskiego – podsumowuje Mieczysław Struk – Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Nośniki użyte w kampanii:

– citylighty
– wielkoformatowa reklama zewnętrzna
– reklamy na komunikacji miejskiej
– portale internetowe

Źródło:http://www.prot.pomorskie.info/index.php?id=3&target=198

Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Kamerki Gdańsk ? zobacz miasto nie ruszając się z domu.
Zapewne nie raz marzy nam się żeby gdzieś pojechać, a niejednokrotnie chcieli byśmy już gdzieś tam być....
Gdańsk? niezwykłe miasto i jego atrakcje
Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a jego atrakcje mogą oczarować każdego. Gdańsk...
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel w Gdańsku zaprasza do samego centrum miasta, nad Motławę. To miejsce dla osób, które cenią komfort,...
Sopot to nie tylko molo - odkryj Trójmiasto na nowo!
Nad polskim morzem nie brakuje ciekawych miejsc, które nadają się na wymarzony urlop. Każde wakacje to...
Gdańsk...warto odwiedzić
Gdańsk jest piątym co do wielkości miastem Polski. Sprawdź dlaczego warto je odwiedzić