Telefon w podróży

Podróże, przede wszystkim te dalekie, mają to do siebie, że… się dłużą. Szczególnie, gdy wybierasz się na drugi koniec Polski czy wycieczkę zagraniczną w egzotyczne rejony świata, czeka Cię wiele godzin – w pociągu, autokarze czy samolocie. A do tego dochodzi oczekiwanie na dworcu czy lotnisku, przesiadki… Choćby dlatego, warto pomyśleć z wyprzedzeniem i zaplanować sobie rozrywkę na czas, który dzieli nas od domu do wakacyjnej destynacji. Dziś najlepsze rozwiązanie to… smartfon.


Lekki, poręczny, wielofunkcyjny. Zastąpi wiele innych sprzętów, gwarantując dobrą zabawę nawet, jeśli będziesz musiał spędzić długie godziny, czekając na opóźniony samolot czy utkniesz w korku. Jak go wykorzystać i jaki wybrać?

Wszystko w jednym miejscu

Dawniej, gdy wybieraliśmy się w długą podróż, trzeba się było naprawdę dobrze spakować. Żeby w trakcie jazdy nie poczuć znudzenia, zabieraliśmy ze sobą książkę (albo kilka), a w ostatnich dekadach również odtwarzacz muzyczny czy konsolę do gier – możliwość wyboru to zawsze dobre rozwiązanie. Dziś jednak wszystkie te rzeczy i wiele więcej zastąpimy jednym dobrym smartfonem – prostym lub takim z górnej półki: (np. Samsung S7 edge czy Xperia Z5) Nowoczesne telefony to prawdziwe multimedialne kombajny z dostępem do informacji i rozrywki na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zamienisz papierowe książki na e-booki, muzykę na płytach CD na mp3 i zainstalujesz kilka interesujących cię gier. A do tego, jeśli tylko masz dostęp do Internetu (o co coraz łatwiej nawet poza granicami kraju – hotspoty WiFi są niemal wszędzie), możesz przeglądać strony www, czy rozmawiać z bliskimi z pomocą komunikatorów online. Nuda Ci nie grozi!

Samsung, LG, Xperia… który smartfon wybrać?

Zależy, czego potrzebujesz. Każdy model i producent oferuje coś innego. Podczas wyjazdu jednak oczekujesz przede wszystkim niezawodności – tego, że telefon będzie ci doskonale służył bez względu na warunki. Właśnie dlatego, warto przyjrzeć się tzw. „flagowcom”, a więc najlepszym modelom cenionych marek. Najlepsze przykłady to choćby Motorola X Style czy Samsung S7 edge, obecnie sprzedawany z Gear VR – innowacyjnymi goglami interaktywnymi. Ten drugi model wyróżnia się aż 5,5 – calowym ekranem, idealnym zarówno dla przeglądających strony internetowe, wymagających graczy, jak i tych, którzy podróż zechcą umilić sobie, oglądając film. Na tak dużym smartfonie najnowszy odcinek ulubionego serialu czy dobra komedia także będzie dobrą rozrywką. Znajdziesz go m.in. na sklepsamsung.pl – z dłuższą gwarancją i ekspresową dostawą do domu.

Nie tylko zabawa

Smartfon w podróży to nieodzowny towarzysz również przy sprawach organizacyjnych. Nawigacja GPS, która doprowadzi do celu niezawodnie, nowoczesny aparat fotograficzny oraz kamera, którymi utrwalisz najpiękniejsze chwile wakacji, komunikator multimedialny… można by długo wymieniać.

Pewne jest jedno: jeśli chcesz, by twój urlop był udany od momentu, gdy wyruszysz na dworzec czy lotnisko, aż do samego powrotu – upewnij się, że urządzenie mobilne masz pod ręką. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać. Smartfon ma być twoim pomocnikiem – nie spędź dwóch tygodni urlopu, „przykuty” do niego. Turystyczne atrakcje są ważniejsze!

Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Skakać każdy może, czyli jak rozpocząć skoki spadochronowe?
Skoki spadochronowe zazwyczaj postrzegane są jako sport ekstremalny, który wymaga nie tylko nie lada...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Okolice Leszna - co warto zobaczyć?
Leszno to jedno z największych miast województwa wielkopolskiego, położone około 80 km na południe od...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Wygodne parkowanie przy lotnisku we Wrocławiu
Każda wycieczka samolotowa wiąże się z odpowiednią organizacją podróży. Jak się okazuje, dla wielu osób...