Tanie weekendy w Polsce, czyli jak zorganizować krótki wypoczynek?

Weekendowy wyjazd to idealny sposób na oderwanie się od codziennych problemów i regenerację sił. W przypadku tak krótkiego wypoczynku jako cel podróży najlepiej wybrać miejsce położone w Polsce, aby nie tracić czasu na jazdę samochodem lub autobusem. Podczas organizacji weekendowej wycieczki należy też upewnić się, że w miejscu pobytu dostępne będą atrakcje dostosowane do upodobań uczestników wyjazdu. W tym przypadku istotne znaczenie ma to, z kim zamierza się podróżować.

Wyjazdy weekendowe z rodziną

Jeżeli planuje się spędzić weekend wraz z rodziną, to trzeba wziąć pod uwagę wiek dzieci. Z rocznym dzieckiem nie uda się pokonać trudnego wysokogórskiego szlaku, natomiast siedmiolatek może szybko zacząć się nudzić w trakcie zwiedzania muzeów. Oczywiście, ważne jest to, żeby uwzględnić nie tylko potrzeby i oczekiwania dzieci, lecz także swoje własne. Dzięki temu weekendowa wycieczka będzie udana dla wszystkich. Idealnym rozwiązaniem może być park rozrywki, w którym znajdują się atrakcje przeznaczone dla osób w różnym wieku. Takim miejscem jest Energylandia, w której na gości czeka:

  • stylizowana na bajkową krainę strefa dla najmłodszych, czyli Bajkolandia
  • strefa ekstremalna, w której może poczuć przypływ adrenaliny, na przykład jadąc osiągającym zawrotną prędkość rollercoasterem albo bawiąc się na 40-metrowej wieży zrzutu
  • strefa familijna, która umożliwia udaną zabawę w gronie całej rodziny
  • Water Park, który przyciąga szczególnie w upalnie dni

Poznaj – Gdzie warto wybrać się na weekend w Polsce?

Weekendowe wypady z przyjaciółmi

Trochę łatwiej jest zorganizować tani wyjazd weekendowy w gronie przyjaciół, ponieważ zazwyczaj jest to grupa w zbliżonym wieku, mająca wspólne zainteresowania. W takiej sytuacji należy przede wszystkim ustalić z przyjaciółmi, na jaki rodzaj wypoczynku mają ochotę. Weekend można spędzić aktywnie, na przykład na spływie kajakowym lub rajdzie górskim, jak również spokojnie, relaksując się na plaży albo w basenach termalnych. Możliwa jest także szalona zabawa w klubach tanecznych lub rozwijająca wycieczka połączona za zwiedzaniem zabytków. Podobnie jak w przypadku rodzinnego wyjazdu, można zdecydować się na wizytę w parku rozrywki. Atrakcje ekstremalne bez wątpienia pozwolą przeżyć wspaniałą przygodę w gronie przyjaciół, którą będzie się wspominać nawet po wielu latach. Nie bez znaczenia jest fakt, że w Energylandii dostępnych jest wiele punktów gastronomicznych, co oznacza, że zabawy nie będzie zakłócało dokuczliwe uczucie głodu.

Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Majówka nad morzem - jak się do niej przygotować?
Początek maja to doskonała okazja do tego, by choć na kilka dni odpocząć z dala od wielkomiejskiego zgiełku,...
Wymarzony telefon dla podróżnika - Apple iPhone 7
Podróżowanie to coś więcej niż przygoda, to właściwie styl życia, którego może spróbować każdy. A wiernym...
Tania suszarka podróżna - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Szukasz dobrej suszarki do włosów, która jednocześnie będzie mogła bez problemu zmieścić się w torebce...
Ciepłe kraje jesienią? Gdzie warto pojechać?
Jesienna aura wcale nie oznacza, że można zapomnieć już o wyjazdach wakacyjnych. To okres, gdy w wielu...
Imprezy integracyjne nad morzem
Trudno liczyć na to, że firma będzie odnosić sukcesy, jeśli jej pracownicy nie czują się dobrze w swoim...