Ciepłe kraje jesienią? Gdzie warto pojechać?

Jesienna aura wcale nie oznacza, że można zapomnieć już o wyjazdach wakacyjnych. To okres, gdy w wielu miejscach nadal można spędzić wyjątkowy czas Gdzie wobec tego warto wybrać się na wakacje jesienią?

Jesień jest doskonałą porą roku na urlopowe wyjazdy poza granice naszego kraju. Wystarczy tylko kilkugodzinny lot, aby znaleźć się w całkowicie nowej scenerii, gdzie pogoda przypomina nasze wakacje i gwarantuje przyjemny pobyt od pierwszego do ostatniego dnia. Oto kilka naszych propozycji na wyjazdy jesienią.

Egipt

Od lat Egipt jest bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych wojaży Polaków. Tutaj sezon trwa praktycznie przez cały rok, dlatego na dobrą pogodę można załapać się nawet w grudniu czy w styczniu. Największym powodzeniem cieszą się kurorty położone nad Morzem Czerwonym, gdzie aura każdego dnia dopisuje.

Południowe Maroko

To kolejna propozycja przeznaczona dla wielbicieli orientalnych wyjazdów. Najlepiej wybrać się wtedy w południową część kraju, ponieważ tam klimat jest bardziej łagodny. Jesień w Maroku będzie doskonałym czasem na zwiedzanie tego malowniczego kraju, ale również na wypoczynek na plażach.

Cypr

To kolejna propozycja na ucieczkę przed brzydką pogodę. Nawet w okresie listopada można kąpać się tutaj w morzu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wyjazdy w zimie mogą być związane z ryzykiem opadów.

Madera

Madera nazywana jest inaczej „wyspą wiecznej wiosny”, ponieważ ze względu na swój łagodny klimat przyjemne temperatury utrzymują się tu przez cały rok.

Wyspy Kanaryjskie

To kolejna propozycja na wyjazd w ciągu jesieni – klimat jest tutaj pogodny jak do portugalskiej Madery, dlatego też można spędzić tu przyjemny czas na wylegiwaniu się na plażach czy uprawianiu sportów.

Niezależnie od tego, do jakiego kraju chcesz wyjechać w trakcie jesieni, pamiętaj o dobraniu najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Dzisiaj nie jest to wcale takie trudne, ponieważ można zrobić to całkowicie przez internet, na przykład na stronie internetowej BM.pl, która porównuje polisy turystyczne różnych ubezpieczycieli. Na stronie BM.pl polisę można zakupić bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak utrzymać kontakt z branżą podczas urlopu
Urlop to czas, kiedy możemy oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i naładować baterie....
Wielka grecka przygoda: poradnik dla podróżujących
Grecja, kraj o bogatej historii, kulturze i niezwykłych krajobrazach, jest jednym z najbardziej pożądanych...
Dlaczego warto pojechać do Turcji?
Turcja to barwny kraj leżący na skrzyżowaniu dwóch kontynentów stanowiąc unikalną mieszankę Wschodu i...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Podróże zagraniczne: Praktyczne porady i wskazówki dla podróżujących
Podróże zagraniczne to nie tylko okazja do zwiedzania niezwykłych miejsc, ale także do poznawania nowych...
Praga: Tętniąca życiem korona Europy
Praga, znana również jako “Złote Miasto”, “Miasto Stu Wież” czy “Korona...