Ciepłe kraje jesienią? Gdzie warto pojechać?

Jesienna aura wcale nie oznacza, że można zapomnieć już o wyjazdach wakacyjnych. To okres, gdy w wielu miejscach nadal można spędzić wyjątkowy czas Gdzie wobec tego warto wybrać się na wakacje jesienią?

Jesień jest doskonałą porą roku na urlopowe wyjazdy poza granice naszego kraju. Wystarczy tylko kilkugodzinny lot, aby znaleźć się w całkowicie nowej scenerii, gdzie pogoda przypomina nasze wakacje i gwarantuje przyjemny pobyt od pierwszego do ostatniego dnia. Oto kilka naszych propozycji na wyjazdy jesienią.

Egipt

Od lat Egipt jest bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych wojaży Polaków. Tutaj sezon trwa praktycznie przez cały rok, dlatego na dobrą pogodę można załapać się nawet w grudniu czy w styczniu. Największym powodzeniem cieszą się kurorty położone nad Morzem Czerwonym, gdzie aura każdego dnia dopisuje.

Południowe Maroko

To kolejna propozycja przeznaczona dla wielbicieli orientalnych wyjazdów. Najlepiej wybrać się wtedy w południową część kraju, ponieważ tam klimat jest bardziej łagodny. Jesień w Maroku będzie doskonałym czasem na zwiedzanie tego malowniczego kraju, ale również na wypoczynek na plażach.

Cypr

To kolejna propozycja na ucieczkę przed brzydką pogodę. Nawet w okresie listopada można kąpać się tutaj w morzu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wyjazdy w zimie mogą być związane z ryzykiem opadów.

Madera

Madera nazywana jest inaczej „wyspą wiecznej wiosny”, ponieważ ze względu na swój łagodny klimat przyjemne temperatury utrzymują się tu przez cały rok.

Wyspy Kanaryjskie

To kolejna propozycja na wyjazd w ciągu jesieni – klimat jest tutaj pogodny jak do portugalskiej Madery, dlatego też można spędzić tu przyjemny czas na wylegiwaniu się na plażach czy uprawianiu sportów.

Niezależnie od tego, do jakiego kraju chcesz wyjechać w trakcie jesieni, pamiętaj o dobraniu najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Dzisiaj nie jest to wcale takie trudne, ponieważ można zrobić to całkowicie przez internet, na przykład na stronie internetowej BM.pl, która porównuje polisy turystyczne różnych ubezpieczycieli. Na stronie BM.pl polisę można zakupić bez konieczności wychodzenia z domu.

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...