Tania suszarka podróżna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Suszarki podróżne czy turystyczne konstruowane są przede wszystkim z myślą o kompaktowych gabarytach i ze składaną rączką. To powoduje, że można bez trudu zabrać je ze sobą na basen, na weekend ze znajomymi, na wakacje za granicą. Oczywiście, można korzystać z nich również w domu, gdy nie planujemy kupowania dodatkowej suszarki.

Takie małe suszarki nie zapewniają jednak takich samych funkcji oraz mocy jak modele pełnowymiarowe, ale nie oznacza to, że nie spełnią one wymagań swoich użytkowniczek, ponieważ nie każda z nas oczekuje od suszarki zaawansowanych funkcji. Co więcej, są to tanie suszarki, dlatego na pewno przypadną do gustu osobom, które nie chcą przepłacać. Gdy myślisz o zakupie, sprawdź z nami, na co zwrócić uwagę!


Moc suszarki

To ona określa intensywność, natężenie jej pracy. Im moc będzie wyższa, tym suszarka będzie suszyć intensywniej i szybciej wysuszy włosy. W przypadku małych modeli suszarek mówimy zwykle o mocy rzędu 1000-1200 W.

Funkcje

Suszarki podróżne do włosów najczęściej posiadają 2-3 ustawienia nawiewu oraz 2 ustawienia temperatury, przy czym mogą być one również złączone z szybkością nawiewu, dlatego największy nawiew to wyższa temperatura, natomiast słabszy – niższa temperatura.

Podwójne napięcie

Jeżeli często podróżujesz do różnych krajów, dobrym pomysłem może być suszarka z możliwością zmiany napięcia 115/230 V przez zmianę położenia specjalnego wskaźnika. Takie podwójne napięcie powoduje, że można stosować ją praktycznie na całym świecie.

Zatem jeżeli potrzebujesz modelu, który będzie mały i wydajny, bez problemu możesz znaleźć je w różnych sklepach. Taka tania suszarka wprawdzie nie będzie posiadała zaawansowanych funkcji, na przykład jonizacji powietrza, dyfuzora, niemniej jednak spełniają one doskonale swoją rolę i pozwalają na szybkie wysuszenie włosów w wielu sytuacjach.

Atrakcje turystyczne w miejscowości Pobierowo
Malownicze, nadmorskie położenie, czyste powietrze, piękne widoki, liczne atrakcje turystyczne - oto...
Jedź na wakacje na Kubę!
Kilometry białych, piaszczystych plaż, mnóstwo małych, ciekawych miast, imponująca architektura, czyste,...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Jak znaleźć dobry nocleg w stolicy?
Warszawa jest jednym z tych miast, które przyciąga do siebie najwięcej osób. Każdego dnia przybywają...
Muzeum Powstania Warszawskiego
Wiele lat trwały starania o zbudowanie w Warszawie muzeum, które upamiętniłoby powstanie warszawskie....
Tanie weekendy w Polsce, czyli jak zorganizować krótki wypoczynek?
Weekendowy wyjazd to idealny sposób na oderwanie się od codziennych problemów i regenerację sił. W przypadku...