Sylwester w górach? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Nie zwlekaj z rezerwacją

Sylwester w górach to bardzo popularny wybór, dlatego też wielu turystów dokonało rezerwacji nawet rok przed sylwestrem. Niestety październik i listopad  to ostatni dzwonek na zarezerwowanie noclegów. Co prawda, kwatery i domki Białka Tatrzańska i Zakopane oferuje od lat, jednak rozchodzą się one jak ciepłe bułeczki. Jeśli szczęście ci sprzyja, może uda ci się jeszcze, coś znaleźć.

Zabierz ciepłe ubrania

Zazwyczaj wypad w góry trwa dłużej niż jedna noc sylwestrowa. Oprócz wieczorowej kreacji, zabierz ze sobą ciepłe ubrania. W twoim plecaku koniecznie powinny znaleźć się czapka, szalik, rękawiczki, ciepła nieprzemakalna kurtka, swetry, skarpety i specjalne obuwie. Pamiętaj, że pogoda w górach lubi płatać figle, więc jeśli planujesz górskie wycieczki zabierz ze sobą kijki trekkingowe, kompas, telefon, termos i prowiant. Nie zapomnij też poinformować gospodarza, gdzie się wybierasz.

Zachowaj ostrożność

Jeśli to możliwe wyjedź kilka godzin, a nawet dzień wcześniej. W ten sposób unikniesz korków. Pamiętaj góry, szczególnie zimą, bywają śmiertelnym niebezpieczeństwem. Jeśli planujesz górską wspinaczkę nie zapominaj o adekwatnym ekwipunku. Pod żadnym pozorem nie lekceważ ostrzeń GOPR-u. Nie wychodź na szlak po zmroku. Unikaj też alkoholu. Narażasz w ten sposób na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych turystów.

Nie przesadzaj z alkoholem

Co prawda podczas zabawy sylwestrowej alkoholu nie brak, jednak staraj się zachować umiar. Pod żadnym pozorem nie wychodź w góry pod wpływem alkoholu. Pamiętaj również o ciepłym ubraniu, ponieważ szybko może dojść do wychłodzenia organizmu. Unikaj też trunków na stoku. Bardzo często takie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do nieprzyjemnych kontuzji i urazów.

Bezpieczny powrót

 

Zanim wsiądziesz za kierownicę, sprawdź, czy w wydychanym powietrzu nie ma już alkoholu. Gdy już się upewnisz o swojej trzeźwości, możesz ruszać w drogę. Warto również zweryfikować warunki pogodowe. Zima bywa kapryśna, więc na trasie trzeba uzbroić się w anielską cierpliwość. Pamiętaj, pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą.

Domki w górach na sylwestra 2017/2018
Marzenia o spędzeniu Sylwestra w domku w górach są na wyciągnięcie ręki dla każdego. A nawet można znaleźć...
Święta i Sylwester w wyjątkowej scenerii gór!
Piękny widok na ośnieżone szczyty gór, prószący śnieg, a w przytulnym domku przy wigilijnym stole zebrana...
Muzyczna Noc Sylwestrowa
Energetyczne Brathanki będą muzyczną gwiazdą toruńskiego Sylwestra, który odbędzie się w godzinach 22.30...
Podejmij wyzwanie blogerów i wygraj sylwestra w Turcji z BeeFree
Biuro podróży BeeFree ogłosiło konkurs w serwisie Facebook "Podejmij wyzwanie drużyny BeeFree", w którym...
Kto zarobi najwięcej organizując sylwestra?
Sylwester to najdroższa noc w roku, w 2011 roku Polacy wydali na nią prawie 8 mld zł. Jest to koszt...
Ile kosztuje powitanie Nowego Roku?
Dane udostępniane przez największy polski portal sylwestrowy, umożliwiają dokonanie analizy ofert pobytów...