Muzyczna Noc Sylwestrowa

Energetyczne Brathanki będą muzyczną gwiazdą toruńskiego Sylwestra, który odbędzie się w godzinach 22.30–1.30 na Rynku Staromiejskim. Tradycyjnie o północy odbędzie się widowiskowy pokaz fajerwerków.

Toruński Sylwester odbędzie się w konwencji muzycznego koncertu — na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpią dwa popularne zespoły: Brathanki i Trubadurzy. Sylwestrowy koncert rozpocznie się o godzinie 22.30 występem Trubadurów.

W tym roku zdecydowaliśmy się zmienić dotychczasową konwencję sylwestrowej nocy. Na Rynku Staromiejskim — inaczej niż miało to miejsce w ubiegłym roku — stanie tradycyjna scena, a nie dziesięciometrowa stalowa konstrukcja, czyli boombox — zapowiada Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Jak co roku, torunianie będą mogli złożyć sobie noworoczne życzenia w scenerii widowiskowego pokazu fajerwerków.

Gwiazdą sylwestrowej nocy będą żywiołowe Brathanki, łączące róże gatunki muzyczne: folk, pop i rock. Ten popularny zespół założył w 1998 roku Janusz Mus — akordeonista i puzonista, który do swojego muzycznego projektu zaprosił zaprzyjaźnionych muzyków współpracujących z czołowymi artystami polskiej estrady: Piotra Królika — perkusistę, Grzegorza Piętaka — gitarzystę basowego, Stefana Błaszczyńskiego — flecistę, Jacka Królika — gitarzystę i Adama Prucnala — skrzypka i klawiszowca oraz wokalistkę Hanię Chowaniec „Rybkę”, z którą wspólnie grali swoje pierwsze koncerty. Po odejściu Hani Chowaniec w zespole śpiewało kilka wokalistek: Halina Mlynkowa, Ania Mikoś, Magda Rzemek czy Aleksandra Chodak. Aktualną wokalistką zespołu jest Agnieszka Dyk, która wygrała „Szansę na sukces” piosenką „Czerwone korale”.

Podczas toruńskiego sylwestra usłyszymy najbardziej znane przeboje zespołu: „Czerwone korale”, „W kinie w Lublinie”, „Gdzie ten, który powie mi”, „Za wielkim morzem”, „Siebie dam po ślubie” czy „Mamo, ja nie chcę za mąż” — dodaje Agnieszka Marecka.

Występ Brathanków poprzedzi koncert zespołu Trubadurzy. Ta legendarna muzyczna grupa została założona w 1965 roku przez Krzysztofa Krawczyka, Mariana Lichtmana, Sławomira Kowalewskiego, Jerzego Krzemińskiego i Bogdana Borkowskiego. W 1965 roku do zespołu na krótko dołączyła Sława Mikołajczyk, zaś w 1967 roku Ryszard Poznakowski. Zespół wylansował wiele znanych przebojów. Podczas sylwestrowego koncertu w Toruniu usłyszymy niektóre z nich, m.in. „Znamy się tylko z widzenia”, „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Cóż wiemy o miłości”.

Sylwester Miejski organizowany jest w trybie imprezy masowej. Dbamy nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo uczestników zabawy. Oznacza to zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych— wyjaśnia Agnieszka Marecka.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

 

Infowire.pl

Sylwester w górach? Sprawdź, o czym musisz pamiętać
Niezapomniany sylwester to sylwester w malowniczej i bajecznej scenerii. Zimowa aura, ciepło rozpalonego...
Jeździecki weekend w Kaszczorku
Gratka dla miłośników jazdy konnej. 13-14 sierpnia 2011 r. w toruńskim Kaszczorku odbędą XIV Jeździeckie...
Konkursy cukiernicze Eko-ciastko 2010 podczas Targów Gastro Hotel
W dniach 6-8 października w Hali AWF przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędą się dedykowane dla...
Toruń - tradycja i nowoczesność
"Od piernika do rydzyka" takim sloganem reklamuje Toruń serwis nasztorun.pl . Trzeba przyznać, że slogan...
Sylwester na świecie
Cały świat rozpoczął już gorączkowe przygotowania do powitania Nowego Roku. Imprezy organizowane są w...
Gdzie spędzić sylwestra?
Najbardziej huczna noc w roku zbliża się wielkimi krokami. Cały świat hucznie przygotowuje się do pożegnania...