Ile kosztuje powitanie Nowego Roku?

Dane udostępniane przez największy polski portal sylwestrowy, umożliwiają dokonanie analizy ofert pobytów oraz balów sylwestrowych w Polsce i za granicą. Serwis Sylwestrowy.pl dysponuje bazą blisko tysiąca propozycji spędzenia sylwestra, dzięki której zaprezentować można podaż ofert sylwestrowych w roku 2011.

W polskie góry, nad morze czy też za granicę?

Zdecydowanie najwięcej ofert sylwestrowych pochodzi z regionów górskich – wśród nich prym wiodą Zakopane, Wisła i Polanica Zdrój. Nieco mniej propozycji przywitania Nowego Roku znaleźć można w kurortach nadmorskich takich jak Łeba czy Kołobrzeg.

Przykładowo ceny kilkudniowego pobytu w górach (dominują oferty 3, 4 i 5-cio dniowe) obecnie kształtują się średnio w przedziale 450-650 zł za osobę. Najwyższe ceny, przekraczające nawet tysiąc złotych, dotyczą obiektów o wyższym standardzie – hotele i niektóre apartamenty. Jednakże to właśnie one oferują najwięcej atrakcji – m.in. kulig z pochodniami i ogniskiem, zajęcia animacyjne dla dzieci czy zabiegi SPA. Z drugiej strony już za ok. 300 zł od osoby można spędzić kilka nocy z wyżywieniem w przytulnym pensjonacie na peryferiach Zakopanego czy Karpacza.

Sylwestrowo-noworoczne pakiety w nadmorskich ośrodkach to średni wydatek ok. 300-500 zł za osobę. Oferty dotyczą 2-3 noclegów wraz z wyżywieniem, jednak ceny te nie zawsze uwzględniają bal. Niektóre obiekty noclegowe oferują uczestnictwo w zabawie sylwestrowej za dodatkową opłatą ok. 150-200zł za osobę

Biorąc pod uwagę propozycje zagraniczne, największą podażą ofert charakteryzują się europejskie stolice. Za przyjemność spędzenia 3-dniowego sylwestrowego pobytu wraz ze zwiedzaniem Wiednia, Paryża, Pragi, Rzymu czy Londynu, należy liczyć się z kosztem ok. 1500-2500 zł. Cenę determinuje w głównej mierze rodzaj transportu (samolot lub autokar).

Znaczna cześć ofert zagranicznych wyjazdów sylwestrowych dotyczy typowych kurortów zimowych (na Słowacji, w Austrii czy we Włoszech). Jednak, tak jak w ostatnich latach, również i w tym roku znaleźć można dużo propozycji spędzenia sylwestra w ciepłych krajach (m.in. Sharm El SHeikh, Hurghada, Sousse). W tym przypadku ceny 7-miodniowego pobytu kształtują się w granicach 1600-2200 zł za osobę

Bale i zabawy sylwestrowe w polskich miastach

Warto również przeanalizować jak kształtują się ceny jednodniowych imprez sylwestrowych, które odbędą się w największych polskich miejscowościach. W przypadku Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia wydatek uzależniony jest przede wszystkim od formy organizowanego sylwestra. Elegancki bal w restauracji czy hotelu to na ogół koszt z przedziału 200-350 zł za osobę. Natomiast ceny zamkniętej imprezy w klubie zaczynają się już od ok. 150 zł za parę.

Portal Sylwestrowy.pl powstał w 2008 roku a obecnie jest czołowym serwisem o tematyce sylwestrowej. Aktualnie baza liczy ponad 900 propozycji spędzenia Sylwestra zarówno w Polsce jak i zagranicą. W tym roku serwis odwiedziło już ponad 800 tysięcy osób, które wygenerowały 2 miliony odsłon ofert sylwestrowych.

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...
20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...