Smaki Polski według Tomasza Schafernakera

Premiera: 11 marca o godz. 19:00 na Travel Channel. Prowadzi Polsko-Brytyjski Ekspert Meteorologiczny i Prezenter Telewizyjny Tomasz Schafernaker.

Tomasz urodził się w Polsce, a edukację zdobywał w Wielkiej Brytanii. Jest jednym z najbardziej znanych prezenterów pogody na Wyspach.

Tomasz wyrusza w rodzinne strony, do Gdańska, do serca polskiej kultury. Gdańsk to brama Kaszub; regionu Polski słynącego z oryginalnego lokalnego dialektu i tradycyjnej kuchni, pożywnych zup, pierogów i przepysznych ciast. Podróżując Tomasz odkrywa różnorodne i wyśmienite dania regionu oraz poznaje stojących za nimi ludzi.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z różnorodności tego zakątka Polski. W swojej wędrówce Tomasz rusza do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w poszukiwaniu grzybów, znajduje morskie przysmaki w wydmach Słowińskiego Parku Narodowego i załapuje się na pieczenie i śpiewanie w drewnianej chacie nad jeziorem z prawdziwymi Kaszubkami. Próbuje również wędzonych ryb słodkowodnych z jezior, w których łowił z dziadkiem i odwiedza Gdańsk by skosztować lokalnej wódki.
TOMASZ SCHAFERNAKER

Tomasz urodził się w Gdańsku w 1979 roku, całe dzieciństwo spędzając na przemian w Polsce
i w Wielkiej Brytanii.

W 2000 roku ukończył studia na Uniwersytecie Reading z tytułem BSc z meteorologii. Naukę kontynuował w Met Office College w Exeter oraz w bazie RAF Lyneham. W 2006 roku otrzymał posadę prezentera pogody w ogólnokrajowej stacji BBC, wcześniej zaś pojawiał się w wydaniach lokalnych oraz regionalnych. Jego pierwszy występ telewizyjny miał miejsce w programie “BBC Southeast Today” nadawanego z Tunbridge Wells w 2001 roku. Tomasz pojawiał się w wielu programach telewizyjnych takich jak “Tonights The Night”  u Johna Barrowmana oraz “The One Show”BBC. Tomasz jest stałym ekspertem meteorologicznym w programie Chris Evans Show
i Simon Mayo Show.

Tomasz jest bardzo popularnym prezenterem cieszącym się dużą rzeszą fanów. W 2010 roku otrzymał nagrodę TRIC w kategorii “Najlepszy Prezenter Pogody”. W 2011 roku Tomasz był jednym z prezenterów wybranych do letniej serii “The Great British Weather” nadawanej
na BBC1.

W 2012 roku Tomasz stworzył nową internetową stację, w której odpowiada za redakcję meteo. Dodatkowo brał udział w szeregu niezależnych projektów dla National Geographic, Channel Four i Discovery Channel. Pracuje nad stworzeniem książki o pogodzie dla dzieci.

Oprócz meteorologii Tomasz pasjonuje się sztuką i dba o formę fizyczną, W ostatnich latach uprawia kolarstwo długodystansowe i uczestniczył w szeregu imprez dobroczynnych w tym przejazd Londyn do Brighton i Londyn do Paryża.

www.tomaszschafernaker.com

PR

Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Kamerki Gdańsk ? zobacz miasto nie ruszając się z domu.
Zapewne nie raz marzy nam się żeby gdzieś pojechać, a niejednokrotnie chcieli byśmy już gdzieś tam być....
Gdańsk? niezwykłe miasto i jego atrakcje
Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a jego atrakcje mogą oczarować każdego. Gdańsk...
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel w Gdańsku zaprasza do samego centrum miasta, nad Motławę. To miejsce dla osób, które cenią komfort,...
Gdańsk...warto odwiedzić
Gdańsk jest piątym co do wielkości miastem Polski. Sprawdź dlaczego warto je odwiedzić
Festiwal Dzieci już w styczniu!
Zapraszamy na Festiwal Dzieci z największym placem zabaw w Polsce! Sprawdź szczegóły!