Skyscanner przedstawia: Najdziwniejsze toalety na świecie

19 listopada obchodzono kolejny Światowy Dzień Toalety, który każdego roku uświadamia nam, że 2,6 miliardów ludzi na świecie nie ma dostępu do sanitariatów. Ciekawą kampanię pod nazwą: „Nie wyjdę za mąż bez WC” podjęły władze jednego z indyjskich stanów, o czym mogliśmy przeczytać w polskich mediach.

Wspierając ten słuszny cel, Skyscanner przedstawia najdziwniejsze wygódki na świecie.

modern_toilet_restaurant_009.jpgToaletowa restauracja, Tajpej, Tajwan

Siedzenie na sedesie i jedzenie w tym samym czasie nie wchodzi w grę. Chyba, że jest się w restauracji „Modern Toilet” w Tajpej. Tutaj biesiadnicy, siedząc na desce sedesowej (opuszczonej oczywiście!) spożywają dania, które podawane są w naczyniach o kształcie miski ustępowej. Serwuje się tu także lody czekoladowe o wiadomym kształcie. Nie jest to może najlepsza restauracja dla osób wrażliwych, niemniej jednak bardzo popularna zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

(Fot.: TheBuilderBlog)

WC z widokiem, Mix Lounge, Mandalay Bay Hotel, Las Vegas

Wizyty w “stylowo-odjazdowym” nocnym klubie Mix Lounge na najwyższym piętrze wieżowca Mandalay Bay Hotel mogą dostarczyć więcej atrakcji niż tylko degustacje mieszanki koktajli i dań przyrządzonych według najnowszych trendów kulinarnych. Wycieczce do tutejszej toalety towarzyszy spektakularny widok na nocne Las Vegas, rozciągający się z każdej kabiny dzięki wielkim oknom od podłogi aż po sufit. Amatorzy oglądania Las Vegas z lotu ptaka, mogą zobaczyć więcej niż oczekiwali zamawiając lot helikopterem, jeśli ten zbliży się zanadto do tego 43-piętrowego hotelu!

Najwyższa wygódka w Europie, Mont Blanc

Spragnieni spektakularnych widoków nie muszą kupować biletów na loty do Las Vegas, aby skorzystać z WC z widokiem. Francuska firma Ecosphere Technologies skonstruowała, i postawiła na szczycie Mont Blanc, toalety specjalnie przystosowane do ekstremalnych górskich warunków, dzięki czemu erę wspinaczy zmuszonych do pozostawiania swoich śladów za skałami mamy już za sobą. Instalacja toalet kosztowała 145 tys. Euro, miejmy nadzieję, że alpiniści docenią ten gest wrzucając monetę, aby skorzystać z WC.

„Urilift” – wysuwające się pisuary, Londyn

Po zapadnięciu zmroku w centrach dużych europejskich miast pojawiają się wyglądające jak magiczne, wyłaniające się z podziemi lśniące kabiny o futurystycznym kształcie. Zaprojektowano je w celu uporania się z problemem zanieczyszczania miasta przez klientów, zlokalizowanych głównie w centrach miast, barów i klubów nocnych.

 

Inteligentne toalety, Tokio

Japonia od dawna słynie z produkcji zaawansowanych technologicznie, grających, podgrzewających deskę a nawet mówiących toalet. Wyglądający skomplikowanie pulpit sterujący może początkowo wprawiać użytkowników w zakłopotanie, ale odkrywanie: które przyciski odpowiadają za natrysk wody z których dysz – to prawdziwa zabawa! Wejdź do jakiegokolwiek nowoczesnego hotelu lub centrum handlowego, a prawdopodobnie będziesz mieć przyjemność skorzystania z tego wynalazku ery kosmicznej.

***
Skyscanner jest najpopularniejszą wyszukiwarką lotów w Europie, umożliwia bieżące porównanie cen lotów na ponad 670 tysiącach tras ponad 600 linii lotniczych. Użytkownicy mogą wyszukiwać loty bez wpisywania konkretnych dat lub nawet kierunków lotów, sprawdzając ceny na wygodnym wykresie miesięcznym.  Skyscanner jest dostępny w 23 wersjach językowych. Wyszukiwarka oferuje także możliwość wyszukania najtańszych ofert wynajmu samochodów oraz porównania ofert ponad 200 tys. hoteli na świecie.

źródło: PR

 

Trip.com. Twoja globalna platforma podróży.
Czy jesteś zapalonym podróżnikiem, czy też planujesz swoją pierwszą wyprawę, Trip.com jest tu, aby uczynić...
Dlaczego warto czytać regulaminy przewoźników lotniczych przed podróżą?
Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a więc Polacy coraz chętniej rezerwują loty w rozmaite zakamarki...
Jak przygotować się do podróży samolotem?
Dla niektórych osób podróż samolotem to całkiem zwyczajne wydarzenie, dla innych emocjonujące przeżycie....
Tripsta.pl prezentuje pięć najlepszych, europejskich lotnisk na długie przesiadki
Chociaż loty z przesiadkami mogą być męczące, warto spojrzeć na ich pozytywne aspekty, takie jak możliwość...
Wykaz linii lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów w UE
Komisja Europejska dokonała aktualizacji wykazu linii lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów...
Cudze chwalicie, swego nie znacie
To proste ludowe przysłowie nadal nie trafia do wielu Polaków. Dziś, w czasach globalizacji, wielu z...