Side w Turcji – antyczny świat wśród pięknych plaż

Side to miejsce wręcz idealne na spędzenie wakacji, bowiem pogoda jest tutaj wspaniała, plaże przepiękne, a ilość miejsc, które warto zobaczyć – imponująca. Region ten jest jednym z najchętniej wybieranych przez turystów na całej Riwierze Tureckiej i to nie bez powodu. Co ciekawe zabytki znajdują się tuż obok hoteli, co robi wrażenie. Poza tym można tu liczyć na spokój i sielankę tak nieodzowną by w pełni się zrelaksować.


Prawdziwy relaks i mnóstwo atrakcji

Side oferuje wiele atrakcji, które wraz z ciszą i piękna przyrodą sprawią, że urlop będzie naprawdę udany. Jednym z miejsc, które koniecznie należy zobaczyć jest świątynia Apollina, szczególnie piękna w czasie zachodu słońca lub po zmroku, bowiem wtedy budynek ten jest idealnie podświetlany.

Nie da się nie zauważyć także zabytkowej bramy wjazdowej, która już od dawana blokuje ruch samochodów. Jest ona bardzo mała i wąska, często więc stanowi przyczynę korków. Za nią ulokowana jest fontanna, która posiada rzeźbione baseny poświęcone cesarzowi Wespazjanowi. To także początek wyjątkowej ulicy z ruinami warsztatów rzymskich oraz granitowymi kolumnami. Prowadzi ona do głównej arterii miasta, gdzie można znaleźć wiele restauracji i sklepów.

Będąc w Side koniecznie trzeba także zwiedzić Amfiteatr. Dawniej był to największy teatr w całej Pamfilii i mógł pomieścić aż 17 tysięcy widzów. Obecnie służy przede wszystkim jako obiekt, który można zwiedzić. Wieczorami zaś odbywają się tu przedstawienia.

Side to także muzeum, w którym czekają posągi, klasyczne rzeźby oraz sarkofagi. Ma ono wyjątkowo ciekawe ulokowanie, znajduje się bowiem w rzymskich łaźniach. W mieście tym można również wspaniale się bawić, zwłaszcza jeśli dotrze się do dzielnicy rozrywkowej pełnej barów i restauracji.

Dojazd i nocleg w Side

Do Side nie ma bezpośredniego połączenia z Polski jednakże można z niego dojechać bez problemu z dowolnego miasta w Turcji. Miejscowość ta znajduje się w połowie drogi między Antalyą i Alanyą, z których do Side jeżdżą minibusy. Droga trwa ponad godzinę, a jej cena to około 5-7 lirów.

Z noclegiem także nie ma kłopotów, znajdują się tu zarówno luksusowe hotele (30-50 euro za noc ze śniadaniem), jak i mniejsze pensjonaty (10-50 euro za dzień) – sprawdź oferty Turcja last minute w serwisie Turcja.com.pl.

 


Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy- ukryta perła polskiej turystyki
Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy to miejsce magiczne, które zachwyca pięknymi formacjami skalnymi...
Paryż - nie tylko dla zakochanych.
Miasto miłości, trendów mody, ale przede wszystkim stolica Francji. Określeń na Paryż mamy wiele. Nie...
Jak wykorzystać weekend w celach relaksacyjnych?
Wystarczy tylko weekend, żeby zapomnieć o zgiełku dużego miasta, zrelaksować się i spędzić wyjątkowy...