Jak wykorzystać weekend w celach relaksacyjnych?

Wystarczy tylko weekend, żeby zapomnieć o zgiełku dużego miasta, zrelaksować się i spędzić wyjątkowy czas samemu czy z bliskimi. Jak wobec tego wykorzystać weekend w celach relaksacyjnych?


Do wyboru jest wiele różnych kierunków weekendowego wypoczynku, ale każdy z nas ma swoje specjalne wymagania. Jedno wolą spędzić czas na aktywnym wypoczynku, inni z kolei preferują relaks w pełnym tego słowa znaczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na ciekawy weekend!

Relaks w hotelu Spa

To propozycja dla osób lubiących zbiegi relaksacyjne. W hotelach Spa można korzystać najczęściej z nowoczesnego zaplecza pozwalającego na regenerację całego ciała. Sauna, jacuzzi, masaże, zabiegi kosmetyczne na twarz i ciała to tylko kilka propozycji. Doświadczeni specjaliści dobiorą takie zabiegi, które będą mogły zapewnić wyjątkowe efekty. Po takim weekendzie na pewno poczujesz się młodziej i piękniej!

Wyjazd w góry

Kapitalnym pomysłem na relaks jest też spędzenie czasu w górach – to propozycja zarówno dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, jak i również nie przepadają za forsowaniem się nadmiernie. Różnorodne szlaki turystyczne pozwalają na wybranie dla siebie takiej rozrywki, która będzie gwarantowała najlepszy relaks. W górach można spędzić też czas na zwiedzaniu, poznawaniu lokalnych tradycji i smakowaniu wyśmienitej kuchni regionalnej.

Weekend na grzbiecie konia

Kapitalną propozycją jest również skorzystanie z jazdy konnej, także wtedy, gdy nie miało się nigdy wcześniej kontaktu z końmi. Jazda konna wpływa pozytywnie na ciało i psychikę, poprawia kondycję, wzmacnia wydolność serca, pozwala na zmniejszenie poziomu stresu i daje mnóstwo satysfakcji poprzez harmonijny kontakt ze zwierzęciem.

Gdy szukasz doskonałego miejsca na weekend spędzony na grzbiecie konia, wybierz gospodarstwo agroturystyczne Stary Młyn Strzeszyn – wyjątkowe miejsce na Pojezierzu Drawskim. Na miejscu znajduje się nowoczesne zaplecze przeznaczone dla amatorów jazdy konnej wraz z pomocą instruktorów. Stary Młyn Strzeszyn organizuje również rajdy konne dla początkujących i bardziej zaawansowanych.

Masz w planach wyjazd w góry lub biwakowanie na łonie natury? Zabierz ze sobą praktyczne naczynia
Choć lato dobiega końca, to wciąż jest jeszcze sporo czasu, by wybrać się w góry. Jeśli przed Tobą wakacyjny...
Wakacje - wybierz agroturystykę na Podlasiu
Szukanie doskonałych miejsc na wakacje to przede wszystkim wybór takiego sposobu wypoczynku, który będzie...
Wypoczynek na wsi w gospodarstwie agroturystycznym
Ekoturystyka cieszy się od dawna dużym zainteresowaniem ludzi, którzy pragną aktywnie wypoczywać a przy...
Atrakcje turystyczne w miejscowości Pobierowo
Malownicze, nadmorskie położenie, czyste powietrze, piękne widoki, liczne atrakcje turystyczne - oto...
Jedź na wakacje na Kubę!
Kilometry białych, piaszczystych plaż, mnóstwo małych, ciekawych miast, imponująca architektura, czyste,...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...