RUSZ SIĘ! na rodzinny bieg z Regattą – Visegrad Sports Festival

W ramach III edycji Visegrad Sports Festival 17-19 czerwca odbędzie się kolejny, kultowy już Regatta Bieg Wierchami. Organizatorzy przygotowali trasy na dystansach 11, 30 i 50 km, a także Bieg Rodzinny z Regattą i bogaty program atrakcji dla najmłodszych.

Trzecia edycja festiwalu jak co roku przyciągnie do Rytra aktywne rodziny z całej Polski, gdzie z beskidzkimi krajobrazami w tle odbędzie się impreza w iście góralskim stylu. Wydarzenie jest objęte programem Regatta RUSZ SIĘ!, więc zgodnie z jego ideą nie zabraknie form aktywności dostępnych dla każdego uczestnika.

Kiedy?

17-19 czerwca

(17 czerwca w godzinach wieczornych, otwarte będzie biuro imprezy)

Gdzie?

Rytro, powiat nowosądecki

Górski bieg dla każdego

Organizatorzy zaplanowali trasy na trzech dystansach: S-11 km, M-30 km i L-50 km. Każda z nich prowadzi przez urokliwe zakątki regionu, m.in. Rezerwat Wietrzne Dziury, Schronisko na Prehybie, oraz najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejowa 1262 m n.p.m. Na trasie 30-kilometrowego biegu znajduje się również znana każdemu amatorowi Beskidu Sądeckiego kurna chata, zaś perłą na trasie 50-kilometrowego biegu są średniowieczne ruiny zamku ryterskiego, którego najstarsza część pochodzi z XII wieku. Na trasach nie zabraknie więc historycznych ciekawostek, biegowych wyzwań i kojących beskidzkich widoków.

Rodzina w biegu i folklor Czarnych Górali

Pierwszego dnia imprezy, podczas Biegu Wierchami animatorzy w strefie kibica zapewnią atrakcje dla najmłodszych, m.in.: zajęcia z tworzenia postaci z balonów, malowania twarzy, rysowania oraz liczne gry i zabawy. W strefie kibica przygotowano również atrakcje dla dorosłych, m.in. zajęcia z fitness i crossfitness, a także Rajd Nordic Walking pod opieką wyspecjalizowanych trenerów z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Drugiego dnia Visegrad Sports Festival zostaną rozegrane zawody w trzyosobowych rodzinnych zespołach – Rodzinny Bieg z Regattą, a także Bieg Gimnazjalisty.

Zwieńczeniem sportowego weekendu będzie biesiada, którą uświetni folklor Czarnych Górali, zamieszkujących Piwniczną Zdrój i Rytro. W programie wydarzenia znajduje się również cykl koncertów zespołów regionalnych, stoiska z lokalnymi wyrobami i przekąskami oraz wieczorne ognisko.

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org.

Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, które za swój cel mają zachęcać do aktywnego wypoczynku może przez cały rok, acz przynajmniej z trzymiesięcznym wyprzedzeniem zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programuwww.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji
o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach. Strona: www.regatta.pl.

Dla amatorów aktywności
Odzież funkcyjna zadomowiła się już w wielu szafach. Przede wszystkim jest oczywiście kojarzona z uprawianiem...
Co posiada w swojej ofercie sklep żeglarski?
Żeglarstwo to ekscytująca i wyjątkowa odmiana sportów wodnych, stosowana zarówno przez początkujących...
Nordkapp i troszkę dalej
Podobno, kiedy stanęli na tym urwisku, myśleli, że znaleźli się na końcu świata. Tak uważają ci, którzy...
Z BERGSONEM do Laponii
Finlandia jest krajem nizinnym. Dlatego odwiedzając ten kraj, nie można nastawiać się na zdobywanie wysokich...
Wyprawa na Galdhopiggen
By cieszyć się z kolejnego zdobytego szczytu, najpierw należy wykonać pierwszy krok. W wypadku Galdhopiggen...
BERGSON poleca skandynawskie szczyty
Mitów na temat Skandynawii jest wiele. Niektóre z nich są bardzo przesadzone, np. że przez cały rok na...