Dla amatorów aktywności

Coraz więcej osób docenia ten rodzaj koszulek, spodni a nawet bielizny także na co dzień. Przede wszystkim nowoczesne tkaniny oraz specjalne szwy zapewniają komfort ciału niezależnie od tego, co robimy. W tym aspekcie niezwykle ważna będzie termoregulacja oraz minimalizowanie ryzyka otarć i podrażnień. Dlatego właśnie wiele osób podkreśla, że to odzież termoaktywna zrewolucjonizowała nasze myślenie o sporcie jako takim a także o aktywności, która łączy dbanie o zdrowie i rekreację.


  1. Casualowe trendy

  2. Od koloru do wyboru

  3. Jak dobrać odzież funkcyjną?

 

 

Casualowe trendy

Choć odzież funkcyjna ma mocne korzenie w trendach sportowych w ciekawy sposób zadomowiła się w modzie ulicy. Charakterystyczne kroje, przyjemne w dotyku materiały oraz intensywna kolorystyka czy też wzory sprawiają, że w ciekawy sposób można podkreślić wysportowaną sylwetkę w miejskiej dżungli, a także zapewnić sobie wygodę i modny outfit. Na przykład Berens – producent odzieży termoaktywnej proponuje cały szereg produktów dedykowanych różnym aktywnościom, których wspólnym mianownikiem będzie świetny wygląd oraz oczywiście dbanie o komfort ciała. Koszulki czy legginsy niezależnie od pory roku są jak druga skóra. Skutecznie odprowadzają pot, a tym samym nie dopuszczają ani do wychłodzenia ani do przegrzania organizmu. To sprawdza się zarówno w sportach ekstremalnych, jak i podczas przejażdżki na rowerze, choć warto zwrócić uwagę, że kolekcje dedykowane zawodowcom mają zdecydowanie wyższe parametry.

 

 

Od koloru do wyboru

Może niektórych dziwić różnorodność odzieży termoaktywnej, ale warto zwrócić uwagę, że w kolekcjach znajdziemy różne materiały, kroje a także sposoby wykończenia. Na siłownie dedykowane są produkty, które dodatkowo mają właściwości kompresyjne, czyli przez ucisk stymulują mięśnie do wytężonej pracy i wspomagają ich szybszą regenerację. Inną koszulkę i getry powinniśmy wybrać, wyjeżdżając na narty, a jeszcze inną, gdy idziemy pobiegać w upalny dzień. Poza tym jest cały szereg miejskich modeli, które rewelacyjnie sprawdzają się na co dzień.

 

 

Jak dobrać odzież funkcyjną?

Oczywiście musimy zwracać uwagę na parametry, rodzaj wykończenia czy też dedykowane rozwiązania. Niezwykle istotne będzie jednak odpowiednie dopasowanie rozmiaru odzieży. Przede wszystkim, by zachowała ona swoje właściwości i służyła nam tak jak powinna, musi przylegać do ciała. Wtedy będzie skutecznie odprowadzać pot, a tym samym chronić przed utratą ciepła. Najczęściej getry czy koszulki uszyte są z polipropylenu, poliamidu i poliestru, a zastosowane płaskie szwy nie podrażniają skóry.

5 sposobów, jak zaoszczędzić podczas urlopu w Polsce!
W tym roku wakacyjny wyjazd planuje ponad 16,5 mln Polaków - wynika z raportu IPSOS przygotowanego na...
Nie trać formy na urlopie - najlepsze miejsca na sportowe aktywności w czasie wyjazdu
Zdrowy styl życia stał się naprawdę modny i dostępny dla każdego. Odchodzimy od biurek i szukamy sposobu...
RUSZ SIĘ! na rodzinny bieg z Regattą - Visegrad Sports Festival
W ramach III edycji Visegrad Sports Festival 17-19 czerwca odbędzie się kolejny, kultowy już Regatta...
Najlepsi Zawodnicy w Karate Tradycyjnym 2014 Roku
Polski Związek Karate Tradycyjnego informuje, że w dniu 8 lutego br. (niedziela) w Centrum Japońskich...
Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, pełniąca funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020,...
Rywalizacja na mistrzowskiej trasie
Podczas Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie odbędzie się dodatkowy wyścig cross-coutry. W sobotę...