Co posiada w swojej ofercie sklep żeglarski?

Osprzęt i wyposażenie pokładowe

Profesjonalny sklep żeglarski musi posiadać w swojej ofercie bogaty asortyment osprzętu i wyposażenia na jacht. Będą to zarówno standardowe śruby, karabińczyki, uchwyty i ściągacze, jak i różnego rodzaju bloczki oraz trwałe knagi. Wśród elementów do wykorzystania bezpośrednio na pokładzie z pewnością odnajdziemy bandery, kratki wentylacyjne, luki i schowki czy też drabinki oraz wiosła i kotwice. W sklepie powinna się też znaleźć kategoria z linami, począwszy od takich o charakterze cumowniczym lub kotwicznym, po linki i taśmy pomocnicze. Zależnie od stopnia rozbudowania oferty poszczególne punkty będą dysponowały naprawdę wieloma produktami, które pozwolą zadbać o optymalny stan naszej łodzi i odpowiednio ją wyposażyć.

 

 

 

Sprzęt elektryczny oraz AGD

Także na jachcie potrzebna jest odpowiednia elektronika, zarówno pod kątem komfortu użytkowania, ale też bezpieczeństwa. Z pewnością powinniśmy tam zatem odnaleźć elementy oświetlenia nawigacyjnego, a także sygnałów dźwiękowych. Dla samych użytkowników niezwykle przydatne są także zakładane na głowę latarki czołowe, niezbędne, gdy zapada zmrok. Wśród tego rodzaju sprzętu w każdym sklepie nie zabraknie też z pewnością różnych pomp oraz części wentylacyjnych. Chcąc dostosować swój jacht pod dłuższy czas spędzony na wodzie można nabyć lodówki, a także inny sprzęt AGD, który pozwoli na wygodę przebywania na pokładzie i zachowanie czystości w poszczególnych pomieszczeniach.

 

 

Nawigacja

Jest to niezwykle istotny aspekt żeglugi, bez której nie można się do niej zabierać. W związku z tym sklep żeglarski powinien oferować różnego rodzaju urządzenia oraz udogodnienia z tym związane. Będą to przede wszystkim przyrządy do pomiarów, a więc barometry, higrometry oraz termometry, a także profesjonalne stacje pogodowe. Do tego dochodzą specjalistyczne radia do komunikacji, a także zawsze sprawdzające się kompasy oraz mapy.

 

 

Odzież oraz akcesoria

Warto pamiętać, że żeglarstwo wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu dla samej łodzi, ale też sami użytkownicy muszą być odpowiednio przygotowani. Stąd każdy dobry sklep zajmujący się tą dziedziną powinien mieć także dział odzieżowy, w którym poza tradycyjnymi częściami ubioru znajdą się też elementy skrojone szczególnie pod tę dyscyplinę, jak choćby nakolanniki czy odpowiednie rękawice. Ważne jest też obuwie, bowiem żeglarze muszą posiadać buty zarówno przystosowane pod rekreację, ale też działania na pokładzie czy po prostu kalosze, na wypadek zalania pomieszczeń pokładowych lub prac wykonywanych przy brzegu. Dodatkowym aspektem są akcesoria takie jak torby, plecaki, kosmetyczki czy futerały, które muszą być wodoodporne i przystosowane do funkcjonowania w takich warunkach.

RUSZ SIĘ! na rodzinny bieg z Regattą - Visegrad Sports Festival
W ramach III edycji Visegrad Sports Festival 17-19 czerwca odbędzie się kolejny, kultowy już Regatta...
Niezwykła załoga płynie w wyjątkowy rejs
Fundacja Imago Maris organizuje niecodzienne rejsy po Bałtyku i Morzu Śródziemnym. Co jest w nich takiego...
DFDS Seaways: Kto wcześniej rezerwuje ten oszczędza na podróży
Aktualna oferta promocyjna DFDS Seaways jest dla tych, którzy lubią planować swoje podróże z dużym wyprzedzeniem,...
Podróżuj taniej na Boże Narodzenie z DFDS Seaways
Bilety promowe na świąteczną podróż pomiędzy Polską i Wielką Brytanią warto zarezerwować wcześniej. Tylko...
DFDS Seaways: Lato z Wyzwaniem Niskich Cen
DFDS Seaways wprowadzają ofertę Wyzwanie Niskich Cen. Jeśli pasażer znajdzie niższą cenę biletu to zwrócimy...
STS Kapitan Borchardt przycumował w Gdańsku
Żaglowiec STS Kapitan Borchardt przycumował w Siennej Grobli w Gdańsku. Statek będzie stacjonował na...