Rodzinna wycieczka do Krakowa – warte uwagi atrakcje i noclegi

Kraków to wyjątkowe miasto na mapie Polski, które każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. To także doskonały kierunek rodzinnego wyjazdu, ponieważ dostępnych jest tutaj wiele ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu – na pewno wizyta w Krakowie nawet dla kilkulatka będzie jedyna w swoim rodzaju. Co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać, aby ten wyjazd był całkowicie udany?

Zaplanowanie wyjazdu do Krakowa nie powinno być żadnym problemem – dojazd samochodem, autobusem czy autokarami jest tutaj bardzo łatwy, ponieważ do dyspozycji jest wiele połączeń w atrakcyjnych cenach. Nie warto jednak odkładać planów na ostatni moment, ponieważ trzeba wybrać także odpowiednią ofertę noclegową oraz przygotować trasę zwiedzania, aby każdy dzień pobytu w Krakowie był całkowicie udany. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszymi propozycjami – wśród nich na pewno znajdziesz coś ciekawego!

Krakowskie atrakcje dla dzieci

Ciekawe atrakcje rodzinnego pobytu w Krakowie to nie tylko klasyka, czyli kościół Mariacki czy Wawel, ale również znacznie więcej innych propozycji. Oczywiście, trudno wyobrazić sobie wizytę w tym malowniczym królewskim mieście bez zobaczenia tych zabytków, a także Sukiennic, Bramy Floriańskiej, Barbakanu, Plant, Kazimierza czy Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale również jest ich znacznie więcej.

Sprawdź również: Noclegi pracownicze

Niestety, nie zawsze maluchy zainteresowane są tym samym, co wprawia w zachwyt dorosłych, dlatego też wizyta w Sukiennicach może być dla nich interesująca tylko ze względu na ofertę znajdujących się tam sklepików, a wspaniały ołtarz Wita Stwosza i wieże kościoła Mariackiego nie zrobią na nich żadnego wrażenia. Nie znaczy to jednak, że Rynek Główny nie zasługuje na uwagę – tutaj maluchy najbardziej zainteresowane są straganami, mimami, gołębiami, końmi ciągnącymi dorożki czy obwarzankami.

Warto też zwrócić uwagę na podziemia Rynku i interaktywny szlak turystyczny „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. To podziemne muzeum jest jedyne w swoim rodzaju i jest niecodzienną podróżą do średniowiecznego miasta. Znajduje się tutaj także sala dla najmłodszych, gdzie mogą zagrać w grę multimedialną o średniowiecznych zawodach, zobaczyć przedstawienie ze Smokiem Wawelskim czy pobawić się zabawkami.

Wśród innych ciekawych atrakcji znajduje się Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Teatr Lalki, Maski i Aktora „Groteska” z najlepszymi spektaklami lalkowymi w Polsce, Ogród Zoologiczny w Krakowie, a ponadto kopalnia soli w Wieliczce – z Krakowa można dojechać tam szybko pociągiem.

Gdzie przenocować?

Na rodzinny wyjazd najlepszy będzie hotel. Kraków ma do zaoferowania rozbudowaną bazę noclegową, dlatego można bez problemu znaleźć tu ciekawe propozycje. Zaprasza także Hotel Witek, który uzyskał certyfikat „Hotel Przyjazny Rodzinie” z wynikiem 5/5. Zapewnia on nie tylko komfortowy nocleg, pyszne dania w hotelowej restauracji, ale również mnóstwo ciekawych atrakcji dla najmłodszych – plac zabaw, menu dla najmłodszych, książeczki i zabawki do dyspozycji, obsługa opiekunek 24 godziny na dobę.

Q Hotel Plus w Krakowie
Q Hotel w centrum Krakowa zaprasza na niezapomniany pobyt w dawnej stolicy Polski. Obiekt jest doskonale...
Q Hotel Kraków Bronowice
W Krakowie znajdują się dwa Q Hotele - jeden w samym centrum miasta, a drugi w dzielnicy Bronowice. Drugi...
Mobilny przewodnik po Krakowie dla osób z niepełnosprawnościami
Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Malediwy - problemy tonącego państwa i rozwiązania dla turystów
Łącząc oferty wszystkich hoteli na Malediwach otrzymamy 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach o powierzchni...
Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy- ukryta perła polskiej turystyki
Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy to miejsce magiczne, które zachwyca pięknymi formacjami skalnymi...