Rejsy w Chorwacji – wypoczynek i nauka w jednym

Wakacje nie muszą być okresem lenistwa i niezbyt ambitnie spędzonego czasu. Wystarczy odpowiednio je zaplanować i na przykład wybrać się w rejs po Chorwacji, który łączy w sobie wiele zalet. Pozwala oderwać się od codzienności, wypocząć trochę biernie, ale też aktywnie, a do tego sporo się nauczyć.


Rejsy z dala od domu

Psychologowie, filozofowie i lekarze potwierdzają to, co niemal każdy odczuwa intuicyjnie. A mianowicie, że przynajmniej raz na jakiś czas warto wyjechać z domu, popatrzeć na nowe miejsca i poprzebywać w otoczeniu niekojarzonym z codziennymi problemami. Rejsy w Chorwacji to jeden ze sposobów na przełamanie monotonii swojego codziennego życia. Na pokładzie jachtu trzeba wcielić się w rolę członka załogi, a wykonywane tam zadania w niczym nie przypominają zwyczajnych codziennych obowiązków.

Z jednej strony wiele się dzieje, więc często trudno o czas na przemyślenia. Jednocześnie rejs to doskonała okazja, by na swoje problemy spojrzeć z większym dystansem. Z odpowiedniej perspektywy własne życie może się wydać lepsze, niż się zakładało. Jeżeli jednak dojdzie się do przekonania, że jest nieciekawie, to nocną wartę na pokładzie warto przeznaczyć na stworzenie planu jego poprawy. Z dala od domu łatwiej też zacieśniać więzi rodzinne i towarzyskie. Ludzie nie mają na głowie codziennych problemów, a wspólne rejsy w Chorwacji zmuszają ich do współpracy. W jej trakcie można się sporo dowiedzieć o innych, ale również o sobie.

Rejsy w Chorwacji – czas na aktywność i lenistwo

Jak przekonuje konsultant serwisu Rejsomat.pl – Rejsy to doskonały sposób na spędzania urlopu. W trakcie rejsów szkoleniowych wiele się dzieje, trzeba zadbać o łódź, a nawet popracować nad samodzielnym prowadzeniem jednostki pływającej. W międzyczasie można się jednak poopalać na pokładzie lub na wybranej plaży. W Chorwacji wiele takich miejsc znajduje się na uboczu, więc przy odrobinie szczęścia ma się całą plażę dla siebie. Warto zapytać towarzyszącego wycieczce skippera, czy w okolicy nie znajdują się przypadkiem takie odludne miejsca.

Rejsy w Chorwacji nie sprowadzają się wyłącznie do przebywania na pokładzie. Owszem, można ustalić z organizatorem, by ten zaopatrzył jacht w niezbędne zapasy jedzenia, a potem spędzać na wodzie jak najwięcej czasu. Chorwacja to jednak piękny kraj, słynący między innymi ze swojego wybrzeża. Warto zatem zawinąć do przynajmniej kilku portów. Pozwiedzać, pospacerować i skosztować regionalnych specjałów. O kalorie nie trzeba się w czasie rejsu martwić, ponieważ po powrocie na pokład na pewno szybko się je spali.

Warto też mieć na uwadze, że rejsy w Chorwacji to doskonała okazja do uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy nurkowania i pływania na pewno nie będą zawiedzeni. Zwłaszcza że wody Adriatyku są czyste i bardzo ciepłe. A podwodny świat kusi cudownymi widokami i też zachęca do zwiedzania.

Rejsy w Chorwacji to czas nauki

Wybierając się w rejs po Chorwacji, marnotrawstwem czasu byłaby całkowita rezygnacja z nauki żeglowania. Najlepiej gdy wszyscy uczestnicy wyprawy staną się pełnoprawnymi członkami załogi. Na pokładzie nawet niewielkiego jachtu pracy starczy dla wszystkich. Przy okazji warto też poprosić skippera o klika podstawowych lekcji na temat kultury oraz bezpieczeństwa poruszania się po akwenach wodnych. Bardziej ambitnym polecić można rejsy w Chorwacji z zaplanowanym szkoleniem żeglarskim. W jego trakcie można nie tylko nabyć obligatoryjne informacje, ale również poszerzyć zakres swojej wiedzy na temat pływania różnymi łodziami. Z tak zorganizowanych wczasów wraca się mądrzejszym i ma się poczucie dobrze wykorzystanego urlopu.

Jak odkryć smak Chorwacji?
Chorwacja jest małym, ale niezwykle pięknym krajem położonym nad Morzem Adriatyckim. Jego atutem są nie...
Jak znaleźć ciekawą ofertę turystyczną w internecie ?
Coraz częściej sięgamy do internetu aby znaleźć ciekawe miejsce i hotel na spędzenie wymarzonych wakacji....
Chorwacja-wycieczka do Splitu
Czym może oczarować turystów Split? Jakie zabytki czekają tu na spragnionych wyjątkowych atrakcji gości?
Tani wrzesień nad morzem! PROMOCJA!
Wakacje już na półmetku, jednak jeśli nie miałaś pomysły albo czasu aby gdzieś wyjechać ? nic straconego!...
Latarnie morskie Chorwacji
Władze Chorwacji starają się zminimalizować koszty utrzymania państwowych obiektów turystycznych poprzez...
Plaże Dubrownika
Dubrownik jest zdecydowanie najbardziej popularnym miejscem w Chorwacji, miasto o bogatej historii, które...