Chorwacja-wycieczka do Splitu

Ten kraj zachwyca cennymi zabytkami i miastami, w których na brak atrakcji narzekać nie można. W gronie miast, które koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tej części świata, znalazł się Split. Jego piękno dostrzegło już niejedno biuro podróży, którego głównym obiektem zainteresowania stała się tak modna w ostatnich latach Chorwacja. Czym może oczarować turystów Split? Jakie zabytki czekają tu na spragnionych wyjątkowych atrakcji gości?

Symbolem tego miasta już dawno stał się pałac Dioklecjana. Ta potężna budowla przypomina o długiej historii miasta oraz o jego długiej tradycji jako miejsca idealnego na wypoczynek. Pałac Dioklecjana to imponująca budowla. Ci, którzy spodziewają się okazałej willi, mogą być jego ogromem zaskoczeni. Otoczony murami kompleks pałacowy składa się z ponad 200 budynków, które przed wiekami mogły służyć jako miejsce zamieszkania dla około 3 tysięcy osób.

Sprawdź: gdzie do chorwacji na wakacje z dzieckiem

Sam pałac nie jest jedynym obiektem godnym uwagi. Split może oczarować i taką atrakcją, jak kościół św. Eufemii z XI wieku. Innym miejscem, do którego chętnie zaglądają wycieczki, jest gotycki pałac służący obecnie jako siedziba Muzeum Miejskiego. Żelazna Brama, barokowy pałac Cindro oraz dawny ratusz w gotyckim stylu to kolejne atrakcje, których w tym mieście pominąć nie można. Ci, którzy chcą lepiej poznać chorwacką kulturę, koniecznie powinni zwiedzić mieszczące się w ratuszu Muzeum Etnograficzne. Jest ono znane przede wszystkim ze wspaniałej kolekcji instrumentów muzycznych. Split może się też pochwalić inną ciekawą placówką, która z pewnością zadowoli miłośników historii. To Muzeum Archeologiczne, w którym czekają na turystów ciekawe eksponaty pochodzące z okresu rzymskiego oraz z czasów wczesnego chrześcijaństwa. Z dziejami Chorwacji w czasach średniowiecza można się z kolei zapoznać w czasie zwiedzania Muzeum Chorwackich Zabytków Archeologicznych. Split jest też miastem, w którym znajdą dla siebie sporo atrakcji miłośnicy przyrody. Na nich czeka i piękne ZOO, i pełne niezwykłych eksponatów Muzeum Przyrodnicze.

Wspaniałe atrakcje oraz niezwykłe muzea sprawiają, że Split jest miastem wyjątkowo chętnie odwiedzanym przez turystów. Pałac Dioklecjana jest jednak jego najcenniejszym skarbem, a jego umieszczenie na liście UNESCO sprawiło, że to miasto stało się obiektem zainteresowania niejednego biura podróży, ale i turystów – koneserów z całego świata.

Sprawdź: Chorwacja tanie noclegi na wakacje 2014

Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Gdzie warto wybrać się na obóz młodzieżowy?
Młodzi ludzie czekają na wakacje przez cały rok, warto więc zaplanować je w sposób, który zapewni im...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...