Latarnie morskie Chorwacji

Zróżnicowane formy Turystyki Robinsona są nowoczesną i niezwykle popularną rozrywką dla turystów gardzących dostępnymi opcjami bazującymi wyłącznie na potrójnym “S”, czyli “Sun, Sand i Sea”. Ciężkie warunki i brak udogodnień to najczęstsze problemy występujące podczas korzystania z tej formy odpoczynku.

Latarnia MorskaWładze Chorwacji starają się zminimalizować koszty utrzymania państwowych obiektów turystycznych poprzez wykorzystanie ich potencjału. Wśród nich znajduje się rozchwytywana przez turystów sieć latarnii morskich przystosowanych dla potrzeb kwaterowania. Większość z nich wybudowano we wczesnych latach XX w., gdy ziemie obecnej Chorwacji były częścią Monarchii Austro-Węgierskiej. Monarchia upadła po zakończeniu I Wojny Światowej, a wraz z jej rozpadem sieć latarnii morskich mających strzec części wybrzeża Adriatyku, popadła w zapomnienie. Wzrost zapotrzebowania na nowe formy turystyki w latach 90′ skierował uwagę rządu i prywatnych przedsiębiorców na nieużywane od kilkudziesięciu lat obiekty.

Obecnie turyści szukający zakwaterowania w sezonie letnim mogą skorzystać z oferty noclegu w jednej z 11 działających latarnii morskich. Prawie wszystkie są odizolowane od zatłoczonych kurortów dzięki czemu stanowią idealne miejsce na wakacyjny pobyt w zacisznym otoczeniu morza.

Przed rozpoczęciem pobytu w latarni morskiej należy przygotować się na tymczasowe braki gorącej wody oraz prądu. Dodatkowym problemem może być zakaz używania urządzeń o wysokim poborze energii jak np. suszarki do włosów oraz konieczność podróżowania wiele kilometrów dla uzupełnienia zapasów artykułów spożywczych.

 

 

 

 

 

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...